Liga Florilor/ Trei partide din etapa a 24-a disputate în weekend

Antepenultima etapă a campionatului primului eșalon feminin a programat sâmbătă și duminică trei partide. Astfel, Gloria Buzău și SCM Râmnicu Vâlcea au obținut victorii pe teren propriu, în timp ce CSM Slatina a produs surpriza la Cisnădie.

Rapid, Măgura și Vâlcea s-au calificat în Final Four-ul Cupei României feminine

Cupa României la handbal feminin a programat marți, 3 mai, trei dintre partidele sferturilor de finală. Performera zilei a fost CSM Galați, chiar dacă a pierdut în cele din urmă la limită în fața Măgurii Cisnădie.

Nu avem jocuri, dar le amânăm / Marți se joacă trei dintre meciurile sferturior Cupei României feminine

Programate inițial pe 27 aprilie, sferturile de finală ale Cupei României au fost reprogramate pentru 3 mai. Doar trei dintre ele, fiindcă CSM București a solicitat amânarea partidei cu Gloria Bistrița, chiar dacă antrenorul Vasile se plângea că a pierdut cu Esbjerg fiindcă n-a avut meciuri.

Liga Florilor / Fără surprize în jocurile de sâmbătă

Sâmbătă, 2 aprilie, s-au disputat trei partide ale rundei a 20-a din Liga Florilor, gazdele câștigând două jocuri, iar oaspetele unul. Buzăul a câștigat acasă duelul ”european” cu Cisnădie, Rapidul s-a impus în fața Daciei Mioveni, în timp ce Brăila a obținut victoria pe terenul ultimei clasate.

Liga Florilor / Gazdele au câștigat primele meciuri ale etapei a 17-a

Campionatul primului eșalon feminin s-a reluat vineri, după întreruperea cauzată de meciurile naționalei în preliminariile europenelor. CSM Slatina și SCM Gloria Buzău s-au impus fără mari probleme în condițiile în care Victorina Bora și Adrian Chiruț au rulat toate jucătoarele pe care le-au avut la dispoziție.

Liga Florilor / Rapid a pierdut clar la Buzău, victorii pentru Craiova și Slatina

Etapa a 15-a a primului eșalon feminin a programat sâmbătă, 19 februarie, trei partide, capul de afiș al zilei fiind disputa de la Buzău, dintre Gloria și lidera Rapid București. Buzăul s-a impus cu 30-25, la capătul unui joc în care a condus în permanență și în care echipa giuleșteană a avut o evoluție mult sub așteptările derivate din poziția în clasament.