Sighișoara câștigă la Oradea și trece pe primul loc în seria D a eșalonului secund masculin

Victorie importantă a formației CSM Sighișoara în partidă de sâmbătă, de la Oradea, din cadrul etapei a 13-a a seriei D din Divizia A masculină. După 20 de minute echilibrate, orădenii au înscris de 5 ori la rând între minutele 22 și 27, conducând cu 16-12, gazdele intrând apoi la pauză cu avantaj minim.

Victorii pentru primele trei clasate în seria A din Divizia A masculină

Nicio surpriză în cele trei partide disputate sâmbătă în cadrul etapei a XIII-a din seria A a eșalonului secund masculin. Primele trei clasate au obținut victorii, Vasluiul și Brașovul în deplasare, iar Galațiul pe teren propriu. Vedeți rezultatele complete împreună cu casetele tehnice ale meciurilor.

Medgidia câștigă acasă și lansează un apel pentru aleșii locali

CS Medgidia s-a impus la scor în partida disputată pe teren propriu în cadrul etapei a 18-a a seriei B din Divizia A de handbal masculin. Handbaliștii dobrogeni, aflați într-o situație financiară precară, au afișat și un banner destinat consilierilor locali.

Dinamo dă de pământ cu Bacăul / Eden Hairi: ”Dacă rămân la echipă, voi lua măsuri”

Primul meci din etapa a 19-a a Ligii Zimbrilor s-a disputat în devans, la Bacău, deoarece echipa campioană joacă sâmbăta viitoare în Portugalia, în Champions League. Partida a decurs conform așteptărilor, de la un capăt la altul, în condițiile în care Dinamo avea 3-0 în minutul 4 și Eden Hairi cerea deja time-out.

Victorie mare pentru CSM Făgăraș la Buzău, Dinamo s-a distrat cu CSM București / Ce a mai fost miercuri, în Liga Zimbrilor

Restanța dintre Dinamo și CSM București, catalogată drept derby, n-a fost decât o demonstrație de forță a campioanei, care a spulberat fosta lideră a clasamentului, care pare să nu se regăsească deloc în acest început de an. CSM Făgăraș a obținut o victorie mare pe terenul unei contracandidate în lupta pentru salvare.

CSM Reșița câștigă clar primul meci oficial al anului / Ilie Vaidasigan: ”Ne-a ajutat ostilitatea tribunei”

Lidera seriei C din Divizia A masculină s-a impus la scor în primul joc oficial din acest an, în deplasarea de la Sânnicolau Mare. Formația pregătită de Ilie Vaidasigan s-a impus categoric la capătul unui joc în care a avut probleme doar în primele 10 minute.

Rezultate, imagini și marcatori din campionatele juniorilor

Rezultate, imagini și casete tehnice din partidele disputate în cadrul campionatele juniorilor la sfârșitul acestei săptămâni. Vă așteptăm cu fotocopii ale rapoartelor de joc și fotografii ale echipelor pe pagina de Facebook a site-ului sau pe adresa de e-mail handbalmania2018@gmail.com.

Sandu Iacob: ”Am făcut din nou un joc defensiv foarte bun, băieții noștri au un suflet foarte mare”

CSM Focșani a obținut sâmbătă seara cea de-a zecea victorie în seoznul regulat al Ligii Zimbrilor, apropiindu-se cu încă un pas de accederea în play-off. Citiți ce a declarat antrenorul echipei vrâncene pentru Handbal Mania, după victoria împotriva vicecampioanei Steaua.

Focșaniul învinge Steaua, 88 de goluri în partida Dinamo – U Cluj

Ultimul meci al etapei a 17-a din Liga Zimbrilor s-a disputat sâmbătă seara la Focșani, acolo unde echipa pregătită de Sandu Iacob și-a reconfirmat forța pe teren propriu și a învins clar vicecampiona României. Avalanșă de goluri în prima partidă a etapei a XVIII-a din Liga Zimbrilor, disputată sâmbătă, în sala Dinamo.