Etapă intermediară în campionatele juniorilor – rezultate și casete tehnice

Rezultate, marcatori și imagini din partidele disputate în cadrul etapelor intermediare din campionatele de handbal juniori. Așteptăm rapoarte de joc și imagini pe pagina de Facebook a site-ului sau pe adresa de mail handbalmania2018@gmail.com.

Dragan Djukic: ”Am fost echipa mai bună în cea mai mare parte a jocului și am meritat victoria”

CSM București a învins duminică, la Bistrița, după prelungiri, pe SCM Râmnicu Vâlcea în finala Cupei României, la capătul unui joc spectaculos, tehnicianul Dragan Djukic reușind să cucerească primul trofeu cu echipa bucureșteană. Citiți ce a declarat, pentru Handbal Mania, antrenorul principal al CSM-ului.

CSM București câștigă Cupa României în prelungiri, după o finală de nivel european

Fără interii titulari, dar și fără pivot de meserie pe foaie, post pe care a fost folosită Jacobsen, CSM București a reușit să câștige pentru a patra oară la rând Cupa României, învingând SCM Râmnicu Vâlcea după un veritabil thriller, decis după două reprize de prelungiri.

CSM Tîrgu Mureș a încheiat sezonul regulat cu o victorie acasă / Mihaela Evi: ”Mergem la Făgăraș cu gândul la Liga Florilor, indiferent de premonițiile de prin târg”

Lidera detașată a seriei D din eșalonul secund feminin a încheiat sezonul regulat cu o partidă pe teren propriu, în compania ocupantei locului al treilea, CSU Reșița. Oaspetele au avut o primă repriză foarte bună și au intrat la pauză cu 3 goluri avans. Citiți ce a declarat antrenoarea echipei mureșene pentru Handbal Mania.

Derby-ul seriei B din Divizia A feminină s-a încheiat nedecis

Ultima etapă a sezonului regulat din seria B a eșalonului secund feminin a programat disputa dintre primele două clasate, Rapid București și CSU Știința București. După ce, în precedentele trei partide, Rapidul câștigase de două ori iar Știința o dată, meciul de joi s-a încheiat la egalitate.

Final de sezon regulat în seria A a eșalonului secund feminin / Imagini de la partida Știința Bacău – CSU Neptun Constanța

Sezonul regulat al seriei A din Divizia A feminină s-a încheiat joi, cu rezultate normale, echipele calificate la turneul semifinal fiind HCM Slobozia și CSU Neptun Constanța. Ambele formații au câștigat în deplasare, Slobozia în fața ”satelitului” Dunării Brăila, cu mai multe jucătoare de la prima echipă în teren, iar Constanța la Bacău. Imagini de la partida Știința Bacău – CSU Neptun Constanța.

Victorii ale fruntașelor în ultima etapă a sezonului regulat din seria C a Diviziei A feminine

Seria C a eșalonului secund feminin și-a disputat ultima etapă miercuri și joi fără surprize, astfel încât Dacia Mioveni și Activ Plopeni sunt echipele care au obținut calificarea la turneul semifinal, care va avea loc la Făgăraș, în perioada 10-12 mai.