Dacia Mioveni se califică fără probleme în 16-imile Cupei României

Lidera seriei C din Divizia A feminină a câștigat categoric partida din turul preliminar al Cupei României, împotriva penultimei clasate din seria B a eșalonului secund. Dacia s-a desprins la 7-1 în minutul 7, a intrat cu 10 goluri avans la pauză și a reușit 8 goluri consecutive între minutele 40 și 45.

CSU Reșița câștigă la Oradea și se califică în 16-imile Cupei României

Cel de-al doilea meci din turul preliminar al Cupei României la handbal feminin a consemnat o surpriză în jocul disputat la Oradea între colegele din seria D a eșalonului secund feminin. La o săptămână după ce a învins-o surprinzător pe CSM Tîrgu Mureș, CSU Oradea a pierdut clar pe teren propriu cu CSU Reșița.

CSU Știința București merge în 16-imile Cupei României feminine

Primul meci al fazei preliminare din Cupa României la handbal feminin s-a disputat la Piatra Neamț, acolo unde HCF din localitate a primit vizita formației CSU Știința București. Echipa pietreană a avut o primă repriză bună, în care  a condus timp de 25 de minute, însă oaspetele au terminat prima repriză cu un avans de trei goluri, după patru goluri consecutive. Echipa bucureșteană s-a desprins la cinci lungimi în debutul mitanului secund,.

Dragan Djukic: ”Am fost echipa mai bună în cea mai mare parte a jocului și am meritat victoria”

CSM București a învins duminică, la Bistrița, după prelungiri, pe SCM Râmnicu Vâlcea în finala Cupei României, la capătul unui joc spectaculos, tehnicianul Dragan Djukic reușind să cucerească primul trofeu cu echipa bucureșteană. Citiți ce a declarat, pentru Handbal Mania, antrenorul principal al CSM-ului.

CSM București câștigă Cupa României în prelungiri, după o finală de nivel european

Fără interii titulari, dar și fără pivot de meserie pe foaie, post pe care a fost folosită Jacobsen, CSM București a reușit să câștige pentru a patra oară la rând Cupa României, învingând SCM Râmnicu Vâlcea după un veritabil thriller, decis după două reprize de prelungiri.

S-au pus în vânzare biletele pentru Final Four-ul Cupei României la handbal feminin / Au fost stabiliți și arbitrii celor patru partide

Bistrița va găzdui, la finalul acestei săptămâni, turneul final al Cupei României la handbal feminin. Citiți de unde pot fi cumpărare biletele și abonamentele și care vor fi arbitrii celor 4 partide.

Se cunosc toate echipele calificate în sferturile Cupei României la handbal feminin

Șapte echipe din Liga Florilor și lidera seriei A din eșalonul secund feminin, HCM Slobozia, vor avolua în sferturile de finală ale Cupei României. În ultimele trei partide ale optimilor nu s-au înregistrat surprize, însă este de notat că Măgura Cisnădie a gâfâit serios în fața dinamovistelor timp de 40 de minute.