Buzăul ia primele puncte din Liga Florilor la Roman

Cel de-al doilea meci din etapa a doua a Ligii Florilor a oferit o dispută echilibrată, decisă pe final în favoarea oaspetelor. De altfel, buzoiencele s-au aflat la conducere în majoritatea timpului, chiar și la 4 goluri (16-12 în minutul 49), însă gazdele au reușit să preia conducerea cu 18-17 în minutul 57, după golul reușit de Carmen Stoleru. Cu toate acestea, buzoiencele au înscris două goluri (prin Alina Ilie și Cristiana Ciuplea) fără să mai primească vreunul până la final, obținând primele 3 puncte din sezonul nou-început.

CSM Roman – SCM Gloria Buzău 18-19 (6-9). Marcatoare: Todor 5, Manea 4, Stoleru 3, Polocoșer 2, Chitacu 2, Simion 1, Ivan 1 / Ilie 5, Ilyina 5, A. Predoi 2, D. Predoi 2, Gedroit 2, Ciuplea 1, Goran 1, Nan 1.