Victorie categorică a Vasluiului în Divizia A masculină

CSM Vaslui își continuă parcursul fără greșeală în seria A a eșalonului secund masculin. Sâmbătă seara, echipa pregătită de Leonard Bibirg a învins categoric o echipă a Botoșaniului care a deplasat la Vaslui doar 9 jucători, din care 2 portari. Antrenorul echipei gazdă i-a folosit inclusiv pe cei doi juniori pe care-i are în lot, într-o partidă echilibrată în primul sfert de oră, oaspeții conducând cu 7-6 în minutul 16. A urmat, însă, o serie de 10 goluri consecutive înscrise de vasluieni în 10 minute, gazdele câștigând apoi la o diferență consistentă.

CSM Vaslui – CS Magnum Botoșani 43-19 (21-9)

Vaslui: Petrila, Cioată – R. Farcaș 9, Cumpănici 8, Popa 7, Voinea 4, A. Farcaș 4, Hușanu 3, Amihăesi 2, Carali 2, Hodorogea 2, Dragon 2, Iozu. Antrenor: Leonard Bibirig.

Botoșani: Sîrbu, Nicolaevici 1 gol – Lascovici 9, Dimofte 5, Doboș 2, Demir 1, Sireteanu 1, Horopciuc, Martuneac.