Sandu Iacob: Punctul cucerit la Constanța arată potențialul echipei noastre

Steaua București a reușit să plece cu un punct din deplasarea de la Constanța, după o revenire spectaculoasă în finalul meciului. Iată ce adeclarat, pentru Handbal Mania, antrenorul Sandu Iacob.

Vreau, în primul rând, să îi felicit pe sportivii noștri pentru lupta pe care au dus-o până la capătul partidei. Am reușit să obținem un punct ce era nesperat în minutul 50, suntem bucuroși pentru că am izbutit să ne adunăm din punct de vedere emoțional înainte de toate. Am reușit să punem presiune pe adversari, i-am provocat să greșească și am înscris niște goluri ușoare pe finalul jocului, care ne-au permis să obținem acest punct. Ținând cont de faptul că am întâlnit o echipă foarte bună a campionatului, suntem mulțumiți cu punctul obținut la Constanța, acest lucru arată potențialul pe care-l avem. E nevoie doar să avem o constanță în evoluții pentru a nu mai pierde puncte surprinzător. Ne vom odihni și ne vom focusa asupra meciului următor, de la Timișoara, unde vom merge la fel, să câștigăm cele trei puncte. Sandu Iacob (antrenor Steaua București)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *