Liga Zimbrilor / Turda a mers cu echipa a doua la meciul cu Dinamo, Bacăul a reușit a treia victorie consecutivă, toate rezultatele de joi

Duelul dintre primele două clasate din Liga Zimbrilor a fost un simplu galop de sănătate al campioanei, dat fiind faptul că Potaissa Turda a ales să deplaseze în capitală echipa a doua. E drept că acest lucru le-a oferit dinamoviștilor posibilitatea să le dea mai multe minute de joc tinerilor Lazăr, Hossu și Dima, însă probabil că telespectatorii s-ar fi așteptat la altceva.

Liga Zimbrilor / Dinamo a câștigat derby-ul cu Steaua, toate rezultatele de joi

Ultimele cinci partide din etapa a 21-a a Ligii Zimbrilor s-au disputat joi, capul de afiș fiind constituit de eternul derby Dinamo – Steaua. Campioana s-a revanșat pentru înfrângerea suferită în tur, la Chiajna, după un joc echilibrat. Dinamoviștii au intrat cu un gol avans la pauză, după ce primul gol al partidei s-a înscris în minutul 6, și s-au distanțat la 21-17 în minutul 54.

Rezultate, imagini și casete tehnice din campionatele juniorilor

Rezultate, imagini și casete tehnice din partidele disputate în cadrul campionatelor handbaliștilor juniori I, II și III. Vă așteptăm cu informații pe pagina de Facebook Handbal Mania și pe adresa de mail handbalmania2018@gmail.com. Articol în curs de actualizare.

Liga Zimbrilor / Turda câștigă acasă, Dunărea Călărași se impune categoric la Făgăraș

Potaissa Turda și-a consolidat poziția secundă din clasamentul Ligii Zimbrilor cu o victorie clară împotriva unei echipe ce pare să nu găsească ieșirea din ”gaura neagră” în care a intrat în noiembrie, băcăuanii fiind la a noua înfrângere consecutivă.

Minaur Baia Mare a răzbunat, la Bacău, eliminarea din Cupa României

CSM Bacău n-a reușit să întrerupă seria nefastă din campionat, suferind joi seara cea de-a opta înfrângere consecutivă, 19-23 pe teren propriu, cu Minaur Baia Mare. Maramureșenii au venit în Moldova deciși să răzbune eșecul din cupă, de la Baia Mare, având în portarul Ionuț Ciobanu cel mai bun jucător, cu 13 intervenții.

Rezultate, imagini și casete tehnice din campionatele handbaliștilor juniori. Au început partidele din grupele valorice ale juniorilor I. Vă așteptăm cu informații și imagini pe pagina de Facebook Handbal Mania și pe adresa de mail handbalmania2018@gmail.com.

Record de goluri marcate într-o repriză la partida Steaua – CSM Bacău / Declarații Sandu Iacob și Adrian Petrea

Prima partidă a etapei a 17-a a Ligii Zimbrilor s-a disputat joi seara la Chiajna, într-o atmosferă intimă, așa cum foarte bine a caracterizat-o comentatorul TVR Cristian Mîndru. Steaua s-a impus fără mari probleme în fața Bacăului, moldovenii fiind la a șaptea înfrângere consecutivă.

Victorii pentru Buzău, Călărași, Steaua și Vaslui în Liga Zimbrilor / Adrian Petrea acuză o viciere de rezultat

După partida încinsă de la Timișoara, duminică seara s-au disputat alte patru partide în cadrul etapei a 16-a a Ligii Zimbrilor. Bacăul a suferit la Buzău cea de-a șasea înfrângere consecutivă în campionat, Steaua s-a impus la Reșița, Dunărea Călărași a învins clar pe Minaur Baia Mare, în timp ce Vasluiul a obținut o victorie importantă împotriva Focșaniului.

Reșița produce surpriza la Bacău într-un final de Dosarele X / Declarații după meci

CSM Reșița a produs marea surpriză a primei etape din 2020 în Liga Zimbrilor. ”Lanterna roșie” a primului eșalon masculin a obținut joi seara, la Bacău, cea de-a doua victorie a sezonului, scor 27-26, după un meci în care handbaliștii bănățeni au crezut în permanență într-un rezultat favorabil, spre deosebire de adversarii lor.

Rezultate, imagini și casete tehnice din campionatele junioarelor

Ca de obicei la sfârșit de săptămână, vă prezentăm rezultate, imagini și casete tehnice din campionatele handbaliștilor juniori, pe măsură ce intrăm în posesia datelor. Vă așteptăm în continuare pe pagina de Facebook Handbal Mania și pe adresa de mail handbalmania2018@gmail.com.

”Dublă” amicală între Bacău și Vaslui / Declarații Adrian Petrea și Leonard Bibirig

CSM Bacău și CSM Vaslui au disputat vineri și sâmbătă două jocuri de verificare, cu mai puțin de o săptămână înainte de reluarea sezonului în Liga Zimbrilor. Bacăul va juca în campionat pe teren propriu cu CSM Reșița, în timp ce Vasluiul de va deplasa la Făgăraș.

În acest weekend s-au disputat mai multe partide din campionatele handbalistelor junioare, de la care vă prezentăm rezultate, imagini și casete tehnice. Vă așteptăm în continuare cu informații din campionatele juvenile pe pagina noastră de Facebook sau pe adresa de mail handbalmania2018@gmail.com.