Liga Florilor/ Trei partide din etapa a 24-a disputate în weekend

Antepenultima etapă a campionatului primului eșalon feminin a programat sâmbătă și duminică trei partide. Astfel, Gloria Buzău și SCM Râmnicu Vâlcea au obținut victorii pe teren propriu, în timp ce CSM Slatina a produs surpriza la Cisnădie.

Rapid, Măgura și Vâlcea s-au calificat în Final Four-ul Cupei României feminine

Cupa României la handbal feminin a programat marți, 3 mai, trei dintre partidele sferturilor de finală. Performera zilei a fost CSM Galați, chiar dacă a pierdut în cele din urmă la limită în fața Măgurii Cisnădie.

Nu avem jocuri, dar le amânăm / Marți se joacă trei dintre meciurile sferturior Cupei României feminine

Programate inițial pe 27 aprilie, sferturile de finală ale Cupei României au fost reprogramate pentru 3 mai. Doar trei dintre ele, fiindcă CSM București a solicitat amânarea partidei cu Gloria Bistrița, chiar dacă antrenorul Vasile se plângea că a pierdut cu Esbjerg fiindcă n-a avut meciuri.

Vâlcea pierde acasă fără drept de apel în Liga Europeană

Cea de-a doua reprezentantă a României în sferturile de finală ale Ligii Europene feminine a pierdut duminică, pe teren propriu, și are șanse minime de a merge în Final Four. SCM Râmnicu Vâlcea a fost învinsă cu 39-33 de echipa daneză Herning-Ikast, după un meci în care apărarea echipei oltene a făcut un joc deplorabil.

Minaur și Baia Mare și SCM Râmnicu Vâlcea joacă în sferturile Ligii Europene în weekend

Cele două echipe românești care s-au calificat în sferturile de finală ale Ligii Europene feminine dispută în acest weekend prima manșă, ambele evoluând pe teren propriu. Minaur Baia Mare va primi sâmbătă vizita echipei norvegiene Sola HK, grupare ce-l are ca antrenor pe un fost handbalist al echipei masculine a clubului maramureșean.