S-au încheiat turneele de menținere / promovare în primele ligi la handbal
HC Zalău și CSU Știința Politehnica București, la feminin, respectiv CSM Sighișoara și CS Medgidia, la masculin, au obținut dreptul
Citește mai multHC Zalău și CSU Știința Politehnica București, la feminin, respectiv CSM Sighișoara și CS Medgidia, la masculin, au obținut dreptul
Citește mai multAstăzi au început la Sala „Dumitru Popescu-Colibași” din Brașov cele două turnee de menținere / promovare în Liga Națională. La
Citește mai multWeekendul trecut, Reșița a fost gazda unuia dintre turneele semifinale ale Campionatului Național de Handbal al Junioarelor IV. Opt echipe, provenite din Euroregiunile RO4 și RO5, au luptat pentru calificarea la turneul final.
Citește mai multGloria Bistrița a câștigat Cupa României la handbal feminin, primul trofeu din istoria clubului, după o finală dominată clar în
Citește mai multFinal Four-ul Cupei României la handbal feminin a început sâmbătă, în Sala Sporturilor „Lascăr Pană” din Baia Mare, cu două
Citește mai multSCM Politehnica Timișoara a suferit prima și singura înfrângere pe teren propriu din acest sezon al Ligii Zimbrilor, 35-36 cu Dinamo București, campioana deja încoronată a României.
Citește mai multÎn zilele de 9 și 10 mai, Reșița va fi gazda turneului semifinal al Campionatului Național de Handbal al Junioarelor IV.
Citește mai multCorona Brașov a câștigat miercuri titlul de campioană națională la junioare I. În finala disputată în TeraPlast Arena din Bistrița, brașovencele s-au impus cu 34-27 în fața echipei Rapid București, după un meci controlat încă din prima repriză.
Citește mai multCSM Reșița și SCM Politehnica Timișoara sunt două dintre echipele calificate la turneul final al Campionatului Național de Handbal al Juniorilor IV.
Citește mai multSala Polivalentă din Reșița va găzdui, în weekendul 2-3 mai, turneul semifinal al Campionatului Național de Juniori IV la handbal.
Citește mai multCSM București a obținut o calificare spectaculoasă în Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin, după o victorie categorică, 37-27, în fața danezelor de la Esbjerg.
Citește mai multCSM București a pierdut la limită, 25-26, pe terenul lui Team Esbjerg, în prima manșă a sferturilor Ligii Campionilor, după un final care a avut de toate: egalare în minutul 58, 7 metri ratat, bară pe atacul danezelor și ultimă posesie irosită.
Citește mai multÎn ziua în care CSM București și Gloria Bistrița au jucat în Europa, cu Esbjerg și, respectiv, Brest, în prima manșă a sferturilor de finală din Liga Campionilor, în Liga Florilor s-au disputat patru partide din etapa a 20-a.
Citește mai multFinal Four-ul Cupei României la handbal masculin a debutat sâmbătă, 18 aprilie, în Sala „Constantin Jude” din Timișoara, iar gazdele de la SCM Politehnica și CS Dinamo București s-au calificat în finala programată duminică, de la ora 17:30.
Citește mai multSCM Râmnicu Vâlcea a câștigat cu 33-25 pe terenul lui Minaur Baia Mare, în etapa a 19-a din Liga Florilor,
Citește mai mult