Componența seriilor campionatelor de junioare în sezonul 2018-2019

Junioare I

Seria A: LPS Iași, LPS Vaslui, LPS Piatra Neamț, LPS Roman, LPS Suceava, HC Buhuși.

Seria B: CSS Tulcea, CSS 1 Constanța, Handbal Art Galați, CSM Galați, CSS Galați, LPS Brăila. 

Seria C: Școala 181 SSP București, Rapid București, CSM București, CT Media București, HC Olympic Muntenia București, CSS 2 București, GSIP Moreni.

Seria D: CNE Brașov, Corona 2010 Brașov, CSS Sf. Gheorghe, Transilvania Brașov, HC Activ CSO Plopeni, LPS Buzău.

Seria E: CSS Mediaș, LPS Slatina, Național Rm. Vâlcea, LPS Banatul Timișoara, HCM Craiova, Energetic Rm. Vâlcea, CSS Caracal.

Seria F: CSS Viitorul Cluj-Napoca, Marta Baia Mare, CSS 2 Baia Mare, CSS Odorhei, CSM Tg. Mureș, LPS Sebeș.

Date de desfășurare: Serii Geografice

Tur:
15, 22, 29 Septembrie
06, 10, 13, 17 Octombrie

Retur:
27 Octombrie
03, 07, 10,17, 21, 24 Noiembrie

Date desfășurare: Grupa Valoare / Speranta

Tur:
26 Ianuarie
02, 09, 16 Februarie
02 Martie

Retur:
09, 16 Martie
06, 13, 17 Aprilie

Turneu Final: 01-05 Mai 2019

Junioare II

Seria A: LPS Roman, HC Buhuși, LPS Piatra Neamț, LPS Iași, HC Comănești, LPS Suceava, CSS Tg. Neamț, CSS Bacău.

Seria B: Handbal Art Galați, CSM Galați, LPS Focșani, LPS Brăila, CSS Slobozia, CSS 1 Constanța, Axiopolis Cernavodă.

Seria C: CSM București, Rapid București, CSS 2 București, Vulturii București, CT Media București, CSS 6 București, Unirea Dobroești.

Seria D: Corona 2010 Brașov, CSS Dinamo Brașov, Transilvania Brașov, CSS Făgăraș, CSS Sf. Gheorghe, CSM Gloria Buzău, CSS Ploiești, HC Activ CSO Plopeni.

Seria E: Gr. Șc. Energetic Rm. Vâlcea, Chimia Rm. Vâlcea, CSS Rm. Vâlcea, LPS Slatina, CSS Craiova, HCM Craiova, HC FEFS Craiova, LPS Viitorul Pitești.

Seria F: LT Traian Vuia Reșița, CSS Dr. Tr. Sevrin, HC Jimbolia, Leu Giarmata, Unirea Sânnicolau Mare, LPS Banatul Timișoara, CSS Petroșani, Diniasanca Dinias.

Seria G: CSM 1 Tg. Mureș, CSM 2 Tg. Mureș, LPS Tg. Mureș, CSS Odorhei, CSS Mediaș, LPS Sebeș, CSS Sibiu.

Seria H: CSS 2 Baia mare, LPS Bistrița, Alpha Oradea, CS Seini, Tonic 2012 Oradea, CSS Zalău, CSS Viitorul Cluj-Napoca, Marta Baia Mare.

Tur Serii GEOGRAFICE
Septembrie 2018 – 16, 23, 30
Octombrie 2018 – 7, 14, 21, 28

Retur Serii GEOGRAFICE
Noiembrie 2018 – 11, 18
Decembrie 2018 – 9, 16
Ianuarie 2019 – 20, 24, 27

Tur GRUPE VALOARE și SPERANTA
Februarie 2019 – 17, 24
Martie 2019 – 3, 10, 14

Retur GRUPE VALOARE și SPERANTA
Aprilie 2019 – 7, 14
Mai 2019 – 12, 16, 19

Turneu final VALOARE și SPERANTA
5 – 9 IUNIE 2019

Junioare III

Seria A: LPS Iași, Știința Miroslava, LPS Roman, CSS Tg. Neamț, LPS Piatra Neamț, LPS Vaslui, CSS Bacău 1, CSS Bacău 2, HC Buhuși, OK Sport Onești, Handbal Art Galați.

Seria B: CSM Galați 1, CSM Galați 2, CSS Galați, LPS Brăila, HC Dunărea Brăila, AHC Olimpia Brăila, CSS Tulcea, CSS Slobozia, ACS Piticu Fetești, CSO Ovidiu, Axiopolis Cernavodă.

Seria C: CSM București 1, CSM București 2, ACS Unirea Dobroești, CSS 2 București, Tonus București, CSS 6 București, Vulturii București, Viitorul Pantelimon, CSS Danubius Călărași, CSS Târgoviște.

Seria D: LPS Buzău, CS Brazi, HC Activ CSO Plopeni, Tricolorul Breaza, CSS Dinamo Brașov, Corona 2010 Brașov, Sporting Ghimbav, Transilvania Brașov, CSO Mizil, CSM Rm. Sărat, CSM Ploiești, CSM Sf. Gheorghe.

Seria E: Chimia Rm. Vâlcea, Universitatea FEFS Craiova, CSS Slatina, LPS Slatina, CS Traian Craiova, CSS Craiova, CSS Caracal, Energetic Rm. Vâlcea, LPS Viitorul Pitești, LPS Tg. Jiu, Infinit 2013 Tg. Jiu, HC Mory Torok Rm. Vâlcea.

Seria F: CSS Sibiu, CSS Făgăraș, CSM Făgăraș, LPS Sebeș, CSS Petroșani, CSS Hunedoara, ACS Traian Lalescu, CSS Odorhei, CSM VSK Miercurea Ciuc, CSM Mihai Viteazul Vulcan.

Seria G: CSS Dr. Tr. Severin, HC Sportiv Cîtu Timișoara, Unirea Sânnicolau Mare, Victoria Nădlac, LPS Banatul Timișoara, Școala generală 7 Timișoara, LT Traian Vuia Reșița, ACS Băile Herculane, Diniasanca Dinis.

Seria H: Pegasus Tg. Mureș, LPS Tg. Mureș, CSS Sighișoara, HC Arsenal Tăureni, CSS Zalău, Phoenix Baia Mare, CSS 2 Baia Mare, CS Viitorul Cluj-Napoca, Alpha Oradea, Atletik Satu Mare.

Date de desfășurare Serii Geografice 

Tur: 
15, 22, 29 Septembrie
06, 13, 20, 27 Octombrie
03, 10, 17, 24 Noiembrie

Retur:
28 Noiembrie,
8, 12, 15 Decembrie
19, 23, 26 Ianuarie
13, 16, 23 Februarie
02 Martie

Date desfășurare Grupa Valoare / Speranta

Tur:
16, 23, 30 Martie
03, 06, 13, 17 Aprilie
04, 08, 11 Mai

Turneu Final: 22-26 Mai

 

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *