Reșița obține a cincea victorie consecutivă în Divizia A masculină

CSM Reșița își continuă parcursul fără greșeală în eșalonul secund masculin, obținând joi cea de-a cincea victorie consecutivă, în partida disputată pe teren propriu, cu Unirea Sânnicolau Mare. Cu toate acestea, reșițenii n-au avut un meci tocmai ușor, prima repriză fiind extrem de echilibrată, gazdele încheind-o cu un avans de două goluri. Unirea a egalat la 17 în minutul 36, pentru ca, în minutul 42, Reșița să conducă la un gol, 22-21. Patru goluri consecutive ale gazdelor au mărit diferența la 5 goluri, iar echipa oaspete n-a mai avut puterea să revină.

A fost un meci destul de echilibrat, cu destule răsturnări de situație în prima repriză. În repriza secundă, Reșița a avut un joc mult mai bun decât al nostru, însă pot spune că, per ansamblu, diferența a făcut-o Vaidasigan. Jozsef Suba (antrenor Unirea Sânnicolau Mare)

CSM Școlar Reșița – Unirea Sânnicolau Mare 32-27 (16-14)

Reșița: Simulescu, Dumuța, Vuita – Starchenko 7, Vaidasigan 5, Heimbach 5, Daia 5, Vulpe 4, Boriceanu 2, Belchite 2, Kirsch 1, Gîrban 1, Radosavlevici, Barbu, Racoceanu, Bărbuș. Antrenor: Ilie Vaidasigan.

Unirea: Dărăbuț, Hegedus – Roosz Suba 7, Ursu 5, Vișan 4, Morar 3, Parasca 2, Drăgănescu 2, Pascari 2, Balog 1, Mutu 1, Cristea, Homneac, Perdei. Antrenor: Jozsef Roosz Suba.