Declarații după Dunărea Călărași – CSM Bacău 32-27

A fost un joc în care echipa noastră a condus pe toata durata și doar intervențiile lui Richie Freiwald au făcut ca diferența de 10 goluri să se reducă doar la 5 până la final. Felicit echipa Bacăului pentru jocul prestat, felicit echipa noastră pentru coeziunea de care a dat dovadă și pentru că a oferit un spectacol agreabil. Mulțumim publicului călărășean pentru susținere și pentru că ne este alături meci de meci, mai ales azi, când sala a fost plină și au fost donate  jucării pentru a fi oferite copiilor nevoiași. Gabriel Armanu (antrenor Dunărea Călărași)

 

Din păcate, kilometrii parcurși în cele 12 zile în care am avut 4 meciuri și-au spus cuvântul în acest meci. Am jucat fără ritm și am greșit mult pe faza de atac, oferindu-le posibilitatea adversarilor să înscrie goluri ușoare pe contraatac. Ne concentrăm pe o recuperare fizică în zilele următoare, pentru ca la meciul din cupă să fim la un potențial aproape maxim din acest punct de vedere. Adrian Petrea (antrenor CSM Bacău)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *