Dinamo câștigă fără probleme în fața CSM-ului București în Liga Zimbrilor

Campioana Dinamo București s-a impus la pas la prima apariție oficială din acest an, în partida de pe teren propriu cu CSM București, ultima din etapa a XV-a din Liga Zimbrilor. Meciul a fost relativ echilibrat în primele 10 minute, apoi dinamoviștii s-au desprins treptat, pe fondul evoluției foarte bune a lui Missaoui, care a apărat și două aruncări de la 7 metri în primlele 30 de minute. După ce au intrat cu 10 goluri avans la pauză, campionii au redus turația în repriza secundă, oferindu-le adversarilor șansa de a se apropia și de a pierde la o diferență onorabilă. În runda următoare, cele două echipe vor juca luni: Dinamo la Constanța, iar CSM București acasă, cu CSM Făgăraș.

DINAMO BUCUREȘTI – CSM BUCUREȘTI 32-25 (18-8) Arbitri: Gabriel Badiu / Ioan Barbu

Dinamo: Missaoui, Lazăr – Kuduz 5, Asoltanei 4, Shebib 4, Nantes Campos 4, Vujic 3, Gavriloaia 3, Vrankovic 3, Negru 3, Alouini 2, Mousavi 1, Savenco, Zulfic, Hossu. Antrenori: Constantin Ștefan, Sebastian Bota.

CSMB: Varo, Pașca – Bizău 7, Onyejekwe 3, Nica 3, Becheru 3, Teixeira 2, Aungurenci 2, Caba 2, Rotaru 1, Georgievski 1, Dedu 1, Fotache, Militaru, Mitu. Antrenor: Daniel Anca.