Doi dinamoviști nominalizați pentru echipa sezonului în VELUX Champions League

Federația Europeană de Handbal a dat publicității nominalizările pentru All Star Team-ul sezonului 2019-2020 în VELUX Champions League. Printre nominalizați se regăsesc și doi componenți ai campioanei României, Dinamo București, este vorba de Ante Kuduz și Amine Bannour. Iată lista completă a nominalizărilor.

Portar

Andreas Wolff (PGE VIVE Kielce)
Arpad Sterbik (Telekom Veszprém HC)
Gonzalo Perez de Vargas (Barça)
Niklas Landin (THW Kiel) – alegerea antrenorilor
Roland Mikler (MOL-Pick Szeged)

Extremă stânga
Hugo Descat (Montpellier HB) – alegerea antrenorilor
Timur Dibirov (HC Vardar)
Sebastian Barthold (Aalborg Handbold)
Diogo Branquinho (FC Porto Sofarma)
Manuel Strlek (Telekom Veszprém HC)

Inter stânga
Vladislav Ostroushko (HC Eurofarm Rabotnik)
Sander Sagosen (Paris Saint-Germain Handball) – alegerea antrenorilor
Ante Kuduz (C.S. Dinamo București)
Lukas Nilsson (THW Kiel)
Rasmus Lauge (Telekom Veszprém HC)

Centru
Barys Pukhouski (HC Motor Zaporozhye)
Petar Nenadic (Telekom Veszprém HC)
Luka Cindric (Barça) – alegerea antrenorilor
Mikkel Hansen (Paris Saint-Germain Handball)
Domagoj Duvnjak (THW Kiel)

Pivot
Bence Banhidi (MOL-Pick Szeged) – alegerea antrenorilor
Hendrik Pekeler (THW Kiel)
Artsem Karalek (PGE VIVE Kielce)
Johannes Golla (SG Flensburg-Handewitt)
Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain Handball)

Inter dreapta 

Alex Dujshebaev (PGE VIVE Kielce) – alegerea antrenorilor 
Valentin Porte (Montpellier HB)
Amine Bannour (C.S. Dinamo București)
Jorge Maqueda (MOL-Pick Szeged)
Nedim Remili (Paris Saint-Germain Handball)

Extremă dreapta
Niclas Ekberg (THW Kiel)
Valentin Ghionea (Sporting CP)
Bogdan Radivojevic (MOL-Pick Szeged)
Dragan Gajic (Telekom Veszprém HC)
Blaz Janc (PGE VIVE Kielce) – alegerea antrenorilor

Apărător
Patrick Wiencek (THW Kiel)
Blaz Blagotinsek (Telekom Veszprém HC)
Henrik Møllgaard (Aalborg Handbold)
Viran Morros (Paris Saint-Germain Handball)
Thiagus Petrus (Barça) – alegerea antrenorilor

Tânăr jucător
Alexander Blonz (Elverum Handball)
Josip Sarac (RK Celje Pivovarna Lasko)
Aleix Gomez (Barça)
Zoltan Szita (Orlen Wisla Plock)
Andre Gomes (FC Porto Sofarma) – alegerea antrenorilor

Antrenor
Xavi Pascual (Barça) – alegerea antrenorilor 
Raul Gonzalez (Paris Saint-Germain Handball)
Filip Jicha (THW Kiel)
David Davis (Telekom Veszprém HC)
Magnus Andersson (FC Porto Sofarma)

Votarea va începe în cursul zilei de marți, 26 mai, pe site-ul EHF.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.