CSM Sighișoara s-a calificat în optimile Cupei României masculine

Penultimul meci din turul 1 al Cupei României masculine s-a disputat miercuri seara la Sighișoara, între două echipe care evoluează în Play-Off-ul Promovare din Divizia A. CSM Sighișoara a învins-o pe CSM Odorhei cu 31-27, la capătul unui joc în care s-a mers cap la cap aproape toată prima repriză. Gazdele au intrat cu 3 goluri avans la pauză, au avut 28-22 în minutul 51 și au câștigat fără emoții. În optimile de finală, care vor avea loc pe 7 aprilie, CSM Sighișoara va primi vizita celor de la Minaur Baia Mare. Ultimul joc al turului 1 va avea loc joi, 3 martie, de la ora 17, la Oradea, gazdele de la CSM primind vizita echipei Steaua București.

CSM SIGHIȘOARA – CSM ODORHEIU SECUIESC 31-27 (16-13) Arbitri: Ioan Barbu / Gabriel Badiu

Sighișoara: Fîntînă – Olteanu 10, Pop 5, Leordean 5, Babă 4, Dumitrescu 3, Răduț 3, Barb 1, Cristea. Antrenor: Sorin Mureșan.

Odorhei: Orban – Komporaly 8, Tăuțean 6, Konya 4, Ferenczi 4, Jere 2, Katona 2, Hadnagy 1, Palatka, Tofalvi. Antrenor: Lorant Sipos.