FunSports Cup Brașov – ziua a patra

Joi, 25 august, se dispută la Brașov ultimele jocuri din cadrul secțiunii dedicate junioarelor și juniorilor 3 și 4 a competiției FunSports Cup, aflată la ediția a VIII-a. Handbal Mania vă prezintă rezultatele, imagini de la meciuri, precum și de la festivitatea de premiere care va încheia ziua de joi.

CLASAMENTE FINALE ȘI PREMII INDIVIDUALE

JUNIOARE 3

Clasament: 1. CSM București, 2. ACS Transilvania Brașov, 3.Sporting Ghimbav, 4. Rapid București, 5. HC Omer Constanța, 6.CSM Târgu Mureș, 7.LPS Viitorul Pitești, 8. CSO Ovidiu, 9. CSS Sighișoara, 10.Viitorul Oțelul Galați.

Cel mai bun portar – Ariana Ioniță (ACS Transilvania), Golgheter – Ioana Mihai (CSS Sighișoara), MVP – Maria Petrache (CSM București).

JUNIORI 3

1. Potaissa Turda, 2. CSM București, 3. HC Omer Constanța, 4. CSS Steaua București, 5. Tricolorul Breaza, 6. Sporting Ghimbav, 7. Poli Timișoara.

Cel mai bun portar – Andrei Bălan (CSM București), Golgheter – David Comăniciu (CSS Steaua), MVP – Eduard Pîrlogea (Potaissa Turda).

JUNIOARE 4

1. CSS Craiova, 2. ACS Transilvania I Brașov, 3. Rapid București, 4. Sporting Ghimbav, 5. ACS Târgu Mureș, 6. SSSH2 Chișinău, 7. Viitorul Oțelul Galați, 8. CSM Făgăraș, 9. CSS Dinamo Brașov, 10. ACS Transilvania II Brașov, 11. CSS Sfântu Gheorghe, 12. Phoenix Buziaș.

Cel mai bun portar – Ana Chirițoiu Ana (ACS Transilvania Brașov), Golgheter – Alisia Maier (ACS Tg. Mureș), MVP – Karmen Preda (CSS Craiova).

JUNIORI 4

1. HC Omer Constanța, 2. CSS Medgidia, 3. CSS Făgăraș, 4. CSS Craiova, 5. ACS Transilvania Brașov, 6.Sporting Ghimbav.

Cel mai bun portar – Emilian Frâncu (CSS Medgidia), Golgheter și MVP – Nicholas Popa (HC Omer Constanța).

Premierile au fost făcute de fostele mari handbaliste Paula Ungureanu și Oana Apetrei. Vom reveni cu imagini de la festivitatea de premiere.

REZULTATE

JUNIOARE 3

RAPID BUCUREȘTI – SPORTING GHIMBAV 25-21

VIITORUL OȚELUL GALAȚI – CSS SIGHIȘOARA 14-17

HC OMER CONSTANȚA – CSM TÂRGU MUREȘ 29-22

LPS PITEȘTI – CSO OVIDIU 10-0

JUNIORI 3

HC OMER CONSTANȚA – SPORTING GHIMBAV 23-22

TRICOLORUL BREAZA – POTAISSA TURDA 26-50

CSM BUCUREȘTI – POLI TIMIȘOARA 28-14

SPORTING GHIMBAV – TRICOLORUL BREAZA 21-30

JUNIORI 4

TRANSILVANIA BRAȘOV – SPORTING GHIMBAV 13-4

CSS CRAIOVA – CSS FĂGĂRAȘ 8-9

HC OMER CONSTANȚA – CSS MEDGIDIA 20-16

JUNIOARE 4

RAPID BUCUREȘTI – SPORTING GHIMBAV 19-13

CSS SFÂNTU GHEORGHE – PHOENIX BUZIAȘ 23-14

TRANSILVANIA II BRAȘOV – CSS DINAMO BRAȘOV 11-14

VIITORUL OȚELUL GALAȚI – CSM FĂGĂRAȘ 23-22

ACS TÂRGU MUREȘ – SSSH 2 CHIȘINĂU 14-13

CSS CRAIOVA – TRANSILVANIA BRAȘOV 21-30

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.