Champions League (f) / Victorie la indigo și calificare în sferturi pentru CSM București

Campioana României și-a respectat statutul de favorită și s-a impus fără emoții în returul play-off-ului pentru calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campioanelor cu exact același scor cu care câștigase pe terenul campioanei Sloveniei, RK Krim Mercator, 30-24. Partida de la București a fost mai echilibrată decât cea de la Ljubljana, CSM a avut un gol avans la pauză, în minutul 43 era 19-19, însă bucureștencele s-au desprins decisiv în ultimele 10 minute, câștigând fără probleme. Cristina Neagu a fost din nou golghetera echipei, în timp ce portărița Laura Glauser a avut un procentaj de 40%. Urmează sferturile de finală, în care CSM București va întâlni campioana Franței, Metz Handball, prima manșă la București pe 27/28 aprilie.

CSM BUCUREȘTI – KRIM MERCATOR LJUBLJANA 30-24 (14-13) Arbitri: Jelena Vujacic / Andjelina Kazanegra (Muntenegru)

CSM: Glauser (14/35), Davidsen (1/3), Eriksson (0/1) – Neagu 7/13 (0/1 din 7m), Gutierrez 6/6, Ingstad 4/5, Flippes 3/5, Zaadi 2/2, Nikolic 2/2, Omoregie 2/3, Kobylinska 2/6, Arntzen 1/4, Østergaard 1/2, Pintea, Mihai, Ailincăi. Antrenor: Adrian Vasile.