Victorie categorică în al doilea meci cu Feroe pentru naționala masculină

Naționala de seniori s-a revanșat în fața selecționatei din Feroe după înfrângerea de miercuri, câștigând cu 25-17 partida disputată sâmbătă, în sala ”Dinamo”. Două au fost elementele determinante pentru succesul categoric al naționalei noastre.

Citește mai mult

Trei victorii ale gazdelor și una a oaspetelor în sferturile Cupei României feminine

Joi, 9 martie, s-au disputat cele patru sferturi de finală ale Cupei României feminine, în urma cărora se cunosc echipele care vor juca în Final 4. Final Four-ul competiției va avea loc în weekendul 20-21 mai, ofertele de organizare a turneului fiind primite de federație până joi la amiază.

Citește mai mult

Naționala masculină mai bifează o premieră neagră: înfrângere în Feroe

Echipa națională masculină a pierdut miercuri seara cel de-al treilea meci din preliminariile EURO 2024, 26-28 în deplasare cu Insulele Feroe. A fost a doua victorie din istoria participărilor la preliminariile europene pentru formația insulară și evident primul eșec al României în fața acesteia.

Citește mai mult

Niciun meci televizat din sferturile Cupei României feminine

Joi, 9 martie, vor avea loc sferturile de finală ale Cupei României feminine, în urma cărora se vor decide cele patru echipe ce vor lupta pentru câștigarea trofeului în Final 4. Din păcate, niciunul dintre meciuri nu va fi televizat.

Citește mai mult

Foto-video / Festival de Minihandbal la Suceava

Sala “Dumitru Bernicu” a Liceului cu Program Sportiv Suceava a găzduit faza județeană a Festivalului Național de minihandbal. Competiția a fost organizată de Asociația Județeană de Handbal Suceava și Liceul cu Program Sportiv Suceava în colaborare cu Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Suceava.

Citește mai mult

Naționala masculină joacă miercuri în Feroe / Xavier Pascual: Va fi complicat și pentru ei și pentru noi

Naționala masculină își continuă în această săptămână parcursul din preliminariile EURO 2024 cu două partide împotriva Insulelor Feroe. Miercuri, 8 martie, România va juca în deplasare în fața unei echipe tinere, care a pierdut la mare luptă primele două jocuri.

Citește mai mult

Marius Dănuleț: ”Faptul că mai batem naționale ca Norvegia e ceva supraomenesc raportat la condițiile pe care le avem”

Naționala U-17 a României a terminat pe locul al doilea Trofeul Carpați, desfășurat în weekend la Brăila, după două victorii (27-17 cu Slovacia și 30-25 cu Norvegia) și o înfrângere (25-32 cu Ungaria). Ce a spus selecționerul Marius Dănuleț despre această acțiune și nu numai.

Citește mai mult