România a fost aproape de un rezultat mare în primul joc de la europene

România a pierdut la limită prima partidă de la campionatul european, 28-29 cu Olanda, după o evoluție bună în fața uneia dintre pretendentele la titlu. l european, 28-29 cu Olanda, după o evoluție bună în fața uneia dintre pretendentele la titlu. Încurajată frenetic de circa 200 de suporteri veniți la Skopje, echipa noastră a reușit să depășească unele momente dificile și poate că ar fi meritat mai mult.

Citește mai mult

Cantonament al naționalei de cadeți la Drobeta Turnu-Severin

Săptămâna trecută, lotul național de cadeți a avut programat un stagiu de pregătire care s-a desfășurat la Dorbeta Turnu-Severin, sub coordonarea antrenorilor Ionuț Tița (principal)și Ionuț Rouă (secund). Pentru această acțiune au fost convocați 22 de jucători de la 13 cluburi.

Citește mai mult

Naționala de cadete s-a pregătit la Râmnicu Vâlcea

Noua echipă națională de cadete, formată din jucătoare născute în 2008 și 2009, a avut săptămâna trecută prima acțiune, desfășurată la Râmnicu Vâlcea. Antrenoarele Elena Moise (principal) și Alina Iordache (portari) au convocat pentru acest stagiu 42 de jucătoare. 

Citește mai mult

Două înfrângeri în Ungaria pentru naționala de junioare / Analiza selecționerului Marius Dănuleț

Echipa națională de junioare (jucătoare născute în 2006-2007) a avut programat un stagiu de pregătire desfășurat la Satu Mare în perioada 20-27 octombrie, după care au urmat două jocuri de verificare în compania Ungariei, desfășurate la Balatonboglar. Citiți concluziile selecționerului Marius Dănuleț.

Citește mai mult