CSM București învinge Slatina în al doilea meci al etapei a noua din Liga Florilor

CSM București s-a impus miercuri, pe tern propriu, în sala ”Rapid”, în partida cu CSM Slatina, însă campioana României pare încă departe de potențialul conferit de valoarea lotului. Este foarte adevărat, pe de altă parte, că CSM Slatina nu s-a prezentat la București în postură de victimă sigură, jucătoarele pregătite de Victorina Bora oferind o replică viguroasă, ceea ce confirmă valoarea primei ligi feminine din România. Echipa olteană a ținut aproape mai bine de 20 de minute, în repriza secundă campioana s-a desprins, la un moment dat, la 9 goluri (26-17, min. 51), dar oaspetele au revenit și au pierdut la o diferență rezonabilă.

CSM București – CSM Slatina 28-22 (17-12)

CSMB: Ungureanu, Ion – Curea 6, Omoregie 6, Lazovic 4, Manea 3, Neagu 3, Bazaliu 2, Cvijic 2, Marin 1, Udriștoiu 1, Rosengren, Kurtovic, Hagman. Antrenor: Dragan Djukic.

CSMS: Stan, Nagy – Ostase 7, Vădineanu 5, Stoicănescu 3, A. Andrei 2, Fulgoi 2, Lazăr 1, Cârligeanu 1, Chirigiu 1, Dăscălete, Drăghici, I. Andrei. Antrenor: Victorina Bora.

Arbitri: Ionuț Ghiță și Sebastian Topliceanu.