A doua ediție a ”Făgăraș Handbal Cup” – un regal al handbalului juvenil

ACS Maro Făgăraș, club condus de neobositul și pasionatul profesor Marius Marocico, a organizat, la sfârșitul săptămânii trecute, cea de-a doua ediție a ”Făgăraș Handbal Cup”, competiție dedicată juniorilor. Dacă prima ediție a reunit la start 15 echipe de junioare III, anul acesta au venit la Făgăraș 37 de echipe, la cinci categorii de vârstă, atât la fete, cât și la băieți. Competiția a fost un succes deplin, dovadă numeroasele postări ale participanților de pe rețelele de socializare.

”Cea de-a doua ediție a Făgăraș Handbal Cup a avut la start 37 de echipe, împărțite pe 5 categorii de vârstă, trei la fete și două la băieți. Au participat aproximativ 700 de copii, care au disputat un număr de 123 de partide. Nivelul a fost unul ridicat, având în vedere ca au participat numeroase echipe campioane în edițiile anterioare ale campionatelor naționale. Turneul crește de la an la an, sperăm ca în 2-3 ani să trecem de 100 de echipe participante. La edițiile viitoare, sportivii vor avea parte de numeroase surprize, care suntem convinși că vor fi pe placul lor. Participanții s-au simțit foarte bine la Făgăraș și au promis că vor reveni ori de câte ori vor avea ocazia”, ne-a declarat președintele ACS Maro, Marius Marocico.

Handbal Mania vă prezintă rezultatele complete și premiile individiuale de la toate categoriile de vârstă:

FETE 2003

LPS Vaslui – CSO Buhuși 26-13

CSS Odorhei – Corona Brașov 16-32

CSS Făgăraș – Chimia Râmnicu Vâlcea 13-27

LPS Vaslui – Corona Brașov 19-22

Chimia Râmnicu Vâlcea – CSM Galați 22-26

OK Sport Onești – CSM Galați 17-27

OK Sport Onești – CSO Buhuși 24-10

CSS Făgăraș – CSS Odorhei 21-17

Chimia Râmnicu Vâlcea – CSO Buhuși 33-14

Corona Brașov – CSS Făgăraș 24-9

Chimia Râmnicu Vâlcea – LPS Vaslui 23-14

OK Sport Onești – Corona Brașov 17-22

CSM Galați – CSS Făgăraș 23-17

OK Sport Onești – CSS Odorhei 26-20

LPS Vaslui – CSM Galați 14-18

CSS Odorhei – CSO Buhuși 15-19

OK Sport Onești – LPS Vaslui 22-20

LPS Vaslui – CSS Făgăraș 20-16

CSO Buhuși – CSS Făgăraș 22-17

Chimia Râmnicu Vâlcea – CSS Odorhei 31-10

Corona Brașov – CSM Galați 16-21

Corona Brașov – CSO Buhuși 16-18

CSM Galați – CSS Odorhei 29-16

OK Sport Onești – Chimia Râmnicu Vâlcea 21-31

LPS Vaslui – CSS Odorhei 20-16

OK Sport Onești – CSS Făgăraș 22-19

CSO Buhuși – CSM Galați 15-23

Chimia Râmnicu Vâlcea – Corona Brașov 19-18

CLASAMENT: 1. CSM GALAȚI, 2. CHIMIA RÂMNICU VÂLCEA, 3. CORONA BRAȘOV.

Cea mai tehnică jucătoare – Alexia Iordache (Vâlcea), Cel mai bun portar – Nicoleta Petre (Galați), Golgeteră – Flavia Călina (Galați).

BĂIEȚI 2003

CSM Bacău I – Sporting Ghimbav 38-30

CSM Bacău II – CSM Focșani 24-19

CSS Făgăraș – CSM Bacău 1 30-37

CSM Focșani – Sporting Ghimbav 17-19

CSS Făgăraș – CSS Sighișoara 27-19

CSS Sighișoara – CSM Bacău 2 30-39

CSS HC Sibiu – Sporting Ghimbav 22-29

CSM Bacău II – SZKA Odorhei 23-24

CSM Focșani – CSS HC Sibiu 25-25

SZKA Odorhei – CSS Făgăraș 24-18

CSS Făgăraș – CSS HC Sibiu 26-19

CSS Sighișoara – CSM Bacău I 28-38

CSS Sighișoara – Sporting Ghimbav 34-43

CSS Sighișoara – CSM Focșani 24-25

CSS Făgăraș – CSM Bacău II 31-24

CSS HC Sibiu – CSM Bacău I 19-43

Sporting Ghimbav – SZKA Odorhei 24-26

SZKA Odorhei – CSS Sighișoara 28-18

CSM Focșani – SZKA Odorhei 14-17

CSS HC Sibiu – CSS Sighișoara 28-19

CSM Bacău I – CSM Focșani 23-10

CSM Bacău II – Sporting Ghimbav 26-34

CSS Făgăraș – CSM Focșani 36-24

CSS HC Sibiu – SZKA Odorhei 13-23

CSS Făgăraș – Sporting Ghimbav 29-24

CSS HC Sibiu – CSM Bacău II 14-25

SZKA Odorhei – CSM Bacău I 23-39

CLASAMENT: 1 CSM BACĂU I, 2. SZKA ODORHEI, 3. CSS FĂGĂRAȘ.

Cel mai tehnic jucător: Darius Bran (Bacău), Cel mai bun portar – Florin Sîrghie (Bacău), Golgeter – Valentin Dumistrăcel (Ghimbav).

FETE 2004

Chimia Râmnicu Vâlcea – Angyalfoldi (Ungaria) 16-17

CSM Făgăraș – CSS Odorhei 33-40

CSS Odorhei – ACS Băile Herculane 21-20

CSM Ploiești – CSS Sighișoara 29-10

ACS Băile Herculane – CSS Sighișoara 25-17

CSM Ploiești – Angyalfoldi 23-23

CSS Odorhei – Pegasus Tîrgu Mureș 28-27

CSM Ploiești – Chimia Râmnicu Vâlcea 21-28

ACS Băile Herculane – Angyalfoldi 18-22

CSS Odorhei – Chimia Râmnicu Vâlcea 23-28

Angyalfoldi – CSM Făgăraș 25-26

CSM Ploiești – ACS Băile Herculane 21-20

CSS Sighișoara – CSM Făgăraș 27-38

CSS Sighișoara – Pegasus Tîrgu Mureș 22-41

CSS Sighișoara – Angyalfoldi 13-32

Chimia Râmnicu Vâlcea – CSS Sighișoara 34-9

Pegasus Tîrgu Mureș – Angyalfoldi 15-14

Chimia Râmnicu Vâlcea – Pegasus Tîrgu Mureș 27-23

CSS Odorhei – CSS Sighișoara 38-18

CSS Odorhei – CSM Ploiești 22-24

CSM Ploiești – CSM Făgăraș 27-35

Pegasus Tîrgu Mureș – ACS Băile Herculane 27-16

Chimia Râmnicu Vâlcea – ACS Băile Herculane 11-18

Pegasus Tîrgu Mureș – CSM Ploiești 21-29

CSS Odorhei – Angyalfoldi 24-41

CSM Făgăraș – Chimia Râmnicu Vâlcea 20-26

CSM Făgăraș – ACS Băile Herculane 22-27

CLASAMENT: 1. CSM PLOIEȘTI, 2. CHIMIA RÂMNICU VÂLCEA, 3. ANGYALFOLDI BUDAPESTA.

Cea mai tehnică jucătoare – Diana Morar (Făgăraș), Cel mai bun portar – Noemi Dumitrașcu (Vâlcea), Golgetere – Teodora Damian (Tg. Mureș) și Daria Grădișteanu (Ploiești).

FETE 2006

CSS 6 București – CSM Târgu Jiu 38-16

CSM Făgăraș – Golden Kids Tîmpa 23-17

CSS Caracal – CSM Târgu Jiu II 26-18

Golden Kids Tâmpa – CSS 6 București 4-40

CSM Făgăraș – Sporting Ghimbav 19-20

Sporting Ghimbav – Angyalfoldi 26-12

CSS Caracal – Angyalfoldi 19-17

CSS Caracal – Golden Kids Tîmpa 30-15

Sporting Ghimbav – CSM Târgu Jiu II 21-9

CSM Făgăraș – CSS 6 București 21-34

CSM Târgu Jiu – CSS Caracal 20-21

CSS 6 București – CSM Târgu Jiu II 29-16

Golden Kids Tîmpa – Angyalfoldi 17-28

CSM Făgăraș – Angyalfoldi 12-18

Sporting Ghimbav – CSS 6 București 9-37

CSM Făgăraș – CSS Caracal 17-24

Golden Kids Tîmpa – CSM Târgu Jiu 15-25

CSS Caracal – Sporting Ghimbav 27-21

CSM Târgu Jiu – CSM Făgăraș 18-16

Golden Kids Tîmpa – CSM Târgu Jiu II 15-18

Angyalfoldi – ACS Infinit Târgu Jiu 15-26

CSS 6 București – Angyalfoldi 10-0

CSM Târgu Jiu- Angyalfoldi 10-0

Golden Kids Tîmpa – Sporting Ghimbav 11-24

CSM Făgăraș – ACS Infinit Târgu Jiu 7-24

CSS Caracal – CSS 6 București 21-30

CLASAMENT: 1. CSS 6 BUCUREȘTI 2. CSS CARACAL, 3. CSM TÂRGU JIU / SPORTING GHIMBAV.

Cea mai tehnică jucătoare – Daria Prună (Făgăraș), Cel mai bun portar – Daria Nicole Dumitru (Tg. Jiu), Golgeteră – Naomi Șovar (CSS 6 București).

BĂIEȚI 2006

CSM Ploiești – CSS I Făgăraș 28-17

Sporting Ghimbav – CSS II Făgăraș 24-16

CSM Ploiești – Sporting Ghimbav 13-14

CSS II Făgăraș – CSM Ploiești 16-27

Sporting Ghimbav – CSS Făgăraș 37-22

CSM Ploiești – CSS Sibiu 26-16

CSS Sibiu – Sporting Ghimbav 15-23

CSS Sibiu – CSS Făgăraș 0-10

Sporting Ghimbav – CSM Ploiești 11-16

CLASAMENT: 1. CSM PLOIEȘTI, 2. SPORTING GHIMBAV, 3. CSS FĂGĂRAȘ.

Cel mai tehnic jucător – Andrei Dumitrache (Ghimbav), Cel mai bun portar – Ovidiu Constantin (Ploiești), Golgeter – Nicolae Pojoga (Făgăraș).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.