A noua înfrângere a Craiovei în Liga Florilor

Cea de-a doua partidă a etapei a 14-a din primul eșalon feminin a fost mai degrabă dezamăgitoare vizavi de nivelul la care au evoluat două echipe cu pretenții. Chiar dacă a avut un lot mult mai complet decât în jocurile precedente, beneficiind de aportul unor jucătoare cu mare experiență ca Zamfir, Savu, Adespii sau Tudorică, gruparea pregătită de fostul selecționer Bogdan Burcea a etalat un joc slab pe faza de atac și se menține aproape de zona retrogradării. Oltencele au condus la pauză cu 10-8 însă au marcat doar 3 goluri în primul sfert de oră al mitanului secund, iar echipa ardeleană a preluat conducerea și a câștigat fără să arate cine știe ce handbal.

SCM CRAIOVA – MĂGURA CISNĂDIE 19-21 (10-8) Arbitri: Mihai Moldoveanu / Adrian Georgescu

Craiova: Dzhukeva, Curmenț, Chetraru – Savu 4, Zamfir 4, Țicu 3, Andrei 3, Orșivschi 2, Cace 1, Colac 1, Nica 1, Adespii, Tudorică, Gogoșeanu. Antrenor: Bogdan Burcea.

Cisnădie: Voicu – Tătar 6, Blazevic 4, Predoi 2, Abed-Kader 2, Gjorgjijevska 2, Bardac 2, Lisewska 2, Ianăși 1. Antrenor: Alexandru Weber.