Campionatele județene de seniori și juniori 4 din Timiș – rezultate, imagini și clasamente

La finele săptămânii trecute, campionatele județene pentru seniori organizate de Asociația Județeană de Handbal Timiș au programat cea de-a doua etapă. Iată rezultatele întregistrate, imagini și clasamente.

FEMININ

HC RECORD JIMBOLIA – FRONTIERA CURTICI 29-36 (12-17) Golghetera meciului – Priscila Lucușa (Curtici) – 10 goluri

LPS BANATUL TIMIȘOARA – ACS LEU GIARMATA 20-32 (11-14) Golghetera meciului – Denisa Pîrpăliță – 10 goluri

ACS INOAN ARAD – CS BELIU 27-21 (15-9) Golghetera meciului – Andreea Ancuța – 16 goluri

CLASAMENT: 1. Frontiera Curtici 6p, 2. ACS Leu Giarmata 6p, 3. HC Jimbolia 3p, 4. CS Inoan Arad 3p, 5. LPS Banatul 0p, 6. CS Beliu 0p.

MASCULIN

FRONTIERA CURTICI – ȘTIINȚA LOVRIN 25-26 (13-10) Golgheterii meciului – Bogdan Crișan (Curtici) și Denis Cosma (Lovrin) – 9 goluri

CSS LUGOJ – AVÂNTUL PERIAM 16-33 (7-17) Golgheterul meciului – Răzvan Groza (Periam) – 9 goluri

LPS BANATUL TIMIȘOARA – VOINȚA BILED 39-18 (18-9) Golgheterul meciului – Daniel Emu (Timișoara) – 8 goluri

CS INOAN ARAD – HC GIROC 28-20 (14-8) Golgheterul meciului – Alin Farcaș (Arad) – 9 goluri

ACS Leu Giarmata a stat.

CLASAMENT: 1. Avântul Periam 6p, 2. Știința Lovrin 6p, 3. LPS Banatul 3p, 4. CSS Lugoj 3p, 5. HC Giroc 3p, 6. CS Inoan Arad 3p, 7. Frontiera Curtici 0p (1 meci disputat), 8. ACS Leu Giarmata 0p (1 meci disputat), 9. Voința Biled 0p.

Tot în weekend au avut loc și partide din cadrul campionatelor de juniori și junioare IV, competiții de la care vă prezentăm clasamentele.

Junioare 4, grupa A: 1. AHCS Cîtu Timișoara 19p, 2. Dominicii Moșnița Nouă 18.5p, 3. HC Jimbolia 6.5p, 4. ACS Leu Giarmata 6p, 5. Școala Generală 7 Timișoara 0p, 6. Voința Biled 0p.

Junioare 4, grupa B: 1. CSC Moșnița Nouă 20p, 2. LPS Banatul Timișoara 20p, 3. Unirea Sânnicolau Mare 10p, 4. Universitatea de Vest Timișoara 0p, 5. CS Giroc Chișoda 0p, 6. Avântul Periam -4 p.

Juniori 4, grupa A: 1. CSC Moșnița Nouă 15p, 2. Unirea Sânnicolau Mare 15p, 3. CS Peciu Nou 10p, 4. CS Giroc Chișoda 0p, 5. LPS Banatul 1 Timișoara 0p.

Juniori 4, grupa B: 1. Școala Generală 7 Timișoara 9p, 2. LPS Banatul 2 Timișoara 6p, 3. Voința Biled 0p, 4. SCM Poli Timișoara 0p.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.