VIDEO / Declarații după Dunărea Călărași – CSM Bacău 33-28, Serhiy Bebeshko: ”Ne cerem scuze pentru ultimele 7 minute”

Declarațiile făcute după partida Dunărea Călărași – CSM Bacău, din etapa a VIII-a a Ligii Zimbrilor, de antrenorii principali ai celor două echipe și de jucătorii Dragoș Hanțaru (Dunărea Călărași) și Bogdan Păunescu (CSM Bacău).

Victorii previzibile ale gazdelor la Timișoara, Constanța, Călărași și Baia Mare

Ultimele patru clasate din Liga Zimbrilor au evoluat sâmbătă seara în deplasare, niciuna dintre ele nereușind vreo surpriză, iar diferența dintre primele nouă clasate și ultimele cinci a crescut.

A doua schimbare de antrenor în Liga Zimbrilor: Adrian Petrea înlocuit cu Serhiy Bebeshko

Clubul Dunărea Călărași a decis să-l înlocuiască pe Adrian Petrea de la conducerea tehnică a echipei, după numai șapte etape, în care echipa de la Dunăre a obținut trei victorii, trei remize și o înfrângere. Citiți declarația lui Adrian Petrea.

Adrian Petrea: ”Aștept mai multă concentrare la faza de finalizare din partea unor jucători”

Dunărea Călărași a obținut vineri seară prima victorie din actuala ediție a Ligii Zimbrilor, succes venit după o primă repriză la capătul căreia oaspeții conduceau cu 3 goluri. Declarația antrenorului Dunării Călărași, Adrian Petrea, pentru handbalmania.ro.