Lipsa de comunicare a comisiei de arbitri generează conflicte sau cum să înscrii regulamentar cu 5 pase după pre-pasiv

Prima rundă a Ligii Zimbrilor n-a fost lipsită de controverse, una dintre acestea producându-se la partida HC Buzău – CSM București. În minutul 11, după o semnalizare de pre-pasiv a arbitrilor nemțeni Ifrim și Ilisei, CSM București a înscris după 5 pase. Citiți de ce a fost regulamentar golul bucureștenilor.

Citește mai mult

Liga Zimbrilor / Cinci victorii ale oaspeților în prima rundă a sezonului

Prima etapă a Ligii Zimbrilor a programat duminică 5 partide, încheiate cu două victorii ale gazdelor și trei ale oaspeților. Din păcate, televiziunea deținătoare a drepturilor și-a cam dat cu stângu-n dreptu’ prin netransmiterea duelului dintre campioană și vicecampioană.

Citește mai mult