CSM București a ratat în ultimele secunde calificarea în sferturile Cupei EHF masculine

După ce a câștigat pe teren propriu cu 28-23 partida-tur cu AEK Atena, CSM București a pierdut cu 23-29 returul din Grecia și a fost eliminată din  Cupa EHF masculină. Echipa greacă a început în forță și în minutul 17 refăcuse deja diferența din tur, conducând cu 8-3.

Cupa EHF masculină / CSM București a câștigat prima manșă cu AEK, dar calificarea se joacă la Atena

CSM București a câștigat duminică, pe teren propriu, prima manșă din optimile de finală ale Cupei EHF, scor 28-23, împotriva unei specialiste a competiției, AEK Atena, echipă cu 7 ”stranieri”, din care 3 spanioli. După un început echilibrat, bucureștenii s-au desprins și au încheiat prima repriză cu un avans de 4 goluri.