Record de goluri marcate într-o repriză la partida Steaua – CSM Bacău / Declarații Sandu Iacob și Adrian Petrea

Prima partidă a etapei a 17-a a Ligii Zimbrilor s-a disputat joi seara la Chiajna, într-o atmosferă intimă, așa cum foarte bine a caracterizat-o comentatorul TVR Cristian Mîndru. Steaua s-a impus fără mari probleme în fața Bacăului, moldovenii fiind la a șaptea înfrângere consecutivă.

VIDEO / Rareș Fortuneanu și Adrian Petrea despre tragerea la sorți a play-off-ului pentru mondiale

Ce au declarat antrenorii naționalei masculine a României, Rareș Fortuneanu și Adrian Petrea, despre tragerea la sorți a play-off-ului pentru campionatele mondiale de anul viitor, în care echipa noastră va întâlni Bosnia-Herțegovina.

”Dublă” amicală între Bacău și Vaslui / Declarații Adrian Petrea și Leonard Bibirig

CSM Bacău și CSM Vaslui au disputat vineri și sâmbătă două jocuri de verificare, cu mai puțin de o săptămână înainte de reluarea sezonului în Liga Zimbrilor. Bacăul va juca în campionat pe teren propriu cu CSM Reșița, în timp ce Vasluiul de va deplasa la Făgăraș.

Bacăul dă lovitura în cupă la Baia Mare, după aruncările de departajare ! / Ce a spus Adrian Petrea după meci

CSM Bacău a întrerupt seria rezultatelor nefavorabile cu o victorie surprinzătoare în Cupa României, pe terenul lui Minaur Baia Mare, la capătul unui joc al cărui deznodământ s-a decis la aruncările de departajare. Minaur a intrat la pauză cu două goluri avans la capătul a 30 de minute echilibrate, apoi s-a desprins la 18-13 în minutul 36.

Adrian Petrea: Cred că ne confruntăm cu un blocaj, pe care ne propunem să-l depășim

CSM Bacău a suferit vineri cea de-a treia înfrângere consecutivă în Liga Zimbrilor, după eșecul de pe teren propriu cu HC Dobrogea Sud Constanța și cel de marți, de la București, cu CSM. Dincolo de rezultate, echipa băcăuană se confruntă cu probleme în faza ofensivă, în condițiile în care a înscris doar 62 de goluri în cele trei jocuri.

Adrian Petrea: ”Eu sper în continuare, până în ultimul ceas, ca lucrurile să revină la normal și Gabriel Armanu să revină pe postul de coordonator”

Interviu cu Adrian Petrea, noul antrenor al echipei CSM Bacău, despre antrenorii care i-au influențat cariera, despre cum vede el relația antrenor-jucător și despre viitorul său la echipa băcăuană. Un interviu în exclusivitate pentru Handbal Mania.

Adrian Petrea este noul antrenor de la CSM Bacău / Gruparea băcăuană a transferat jucători de la Constanța, Făgăraș și Suceava

CSM Bacău va aborda sezonul 2018-2019 cu un nou antrenor principal. După ce a preluat echipa și a salvat-o de la retrogradare, Gabriel Armanu revine la junori și îi lasă locul lui Adrian Petrea, care se întoarce în orașul de baștină.

A doua schimbare de antrenor în Liga Zimbrilor: Adrian Petrea înlocuit cu Serhiy Bebeshko

Clubul Dunărea Călărași a decis să-l înlocuiască pe Adrian Petrea de la conducerea tehnică a echipei, după numai șapte etape, în care echipa de la Dunăre a obținut trei victorii, trei remize și o înfrângere. Citiți declarația lui Adrian Petrea.

Adrian Petrea: ”Aștept mai multă concentrare la faza de finalizare din partea unor jucători”

Dunărea Călărași a obținut vineri seară prima victorie din actuala ediție a Ligii Zimbrilor, succes venit după o primă repriză la capătul căreia oaspeții conduceau cu 3 goluri. Declarația antrenorului Dunării Călărași, Adrian Petrea, pentru handbalmania.ro.