Liga Zimbrilor / Dinamo a învins greu Constanța, victorii pentru Turda și CSM București

Etapa a 11-a a Ligii Zimbrilor a programat vineri trei jocuri, unul dintre ele fiind marele derby dintre Dinamo și Constanța. Campioana s-a impus cu 33-29, dar diferența de scor nu reflectă nicidecum felul în care s-a jucat, constănțenii conducând mai bine de 50 de minute.

Liga Zimbrilor / Toate rezultatele și casetele tehnice de sâmbătă, 29 octombrie

Primele patru partide ale rundei a noua din primul eșalon masculin s-au disputat sâmbătă. Cel mai echilibrat joc a fost cel de la Turda, acolo unde CSM Constanța a câștigat datorită unei aruncări de la 7 metri dictate la ultima fază a meciului, decizie contestată vehement de gazde.

Champions League / Dinamo a făcut un meci bun la Veszprem, dar a pierdut

Dinamo a pierdut miercuri seara partida de la Veszprem din etapa a treia a grupei A a Ligii Campionilor, în pofida faptului că a avut o evoluție remarcabilă. Echipa lui Xavier Pascual a făcut o primă repriză foarte bună și, beneficiind de intervențiile lui Bucătaru, care a apărat și două aruncări de la 7 metri, a intrat la pauză cu un avans de două goluri.