Thriller la Slobozia în Cupa României, gazdele s-au calificat după aruncările de departajare

Fără îndoială că cel mai dramatic joc disputat până acum în 16-imile Cupei României a fost cel de la Slobozia, între colegele de serie din Divizia A feminină. Vedeți și ce alte echipe s-au calificat în optimile cupei.

Dinamo dă de pământ cu Bacăul / Eden Hairi: ”Dacă rămân la echipă, voi lua măsuri”

Primul meci din etapa a 19-a a Ligii Zimbrilor s-a disputat în devans, la Bacău, deoarece echipa campioană joacă sâmbăta viitoare în Portugalia, în Champions League. Partida a decurs conform așteptărilor, de la un capăt la altul, în condițiile în care Dinamo avea 3-0 în minutul 4 și Eden Hairi cerea deja time-out.

Victorie mare pentru CSM Făgăraș la Buzău, Dinamo s-a distrat cu CSM București / Ce a mai fost miercuri, în Liga Zimbrilor

Restanța dintre Dinamo și CSM București, catalogată drept derby, n-a fost decât o demonstrație de forță a campioanei, care a spulberat fosta lideră a clasamentului, care pare să nu se regăsească deloc în acest început de an. CSM Făgăraș a obținut o victorie mare pe terenul unei contracandidate în lupta pentru salvare.

Focșaniul învinge Steaua, 88 de goluri în partida Dinamo – U Cluj

Ultimul meci al etapei a 17-a din Liga Zimbrilor s-a disputat sâmbătă seara la Focșani, acolo unde echipa pregătită de Sandu Iacob și-a reconfirmat forța pe teren propriu și a învins clar vicecampiona României. Avalanșă de goluri în prima partidă a etapei a XVIII-a din Liga Zimbrilor, disputată sâmbătă, în sala Dinamo.

Rezultate și casete tehnice din etapa intermediară disputată în seriile B și C ale Diviziei A feminine

Etapa a douăzecea din seria B a eșalonului secund feminin a adus rezultate normale, primele două clasate obținând victorii înaintea derby-ului programat duminică, de la ora 12.30, în sala Rapid.

Timișoara învinge din nou campioana după un meci cu mulți nervi, Dinamo e la trei puncte de play-out !

SCM Politehnica Timișoara a reușit să învingă pentru a doua oară în acest sezon campioana României, trimițând-o la doar trei puncte de locurile de play-out ! Meciul a fost unul deosebit de încâncenat, cele două echipe mergând cap la cap până în ultimele 10 minute.

Heidarirad o duce pe Dinamo în Final Four-ul Cupei României, după un meci cu mai mulți nervi decât handbal

inamo și CSM București s-au întâlnit pentru prima dată în acest sezon în sferturile de finală ale Cupei României, meciul de campionat dintre cele două echipe fiind amânat. Campioana României și lidera Ligii Zimbrilor au oferit un joc presărat cu (prea) multe durități.