Minaur a câștigat restanța de la Deva, sâmbătă începe Final Four-ul Cupei României feminine

Minaur Baia Mare a câștigat vineri seara partida restantă din etapa a 24-a a Ligii Florilor, 38-18 pe terenul ultimei clasate, CSM Deva. Această victorie menține echipa maramureșeană pe locul 6, la 4 puncte de podium. Ultimele două etape din primul eșalon feminin se vor disputa săptămâna viitoare.

Rapid, Măgura și Vâlcea s-au calificat în Final Four-ul Cupei României feminine

Cupa României la handbal feminin a programat marți, 3 mai, trei dintre partidele sferturilor de finală. Performera zilei a fost CSM Galați, chiar dacă a pierdut în cele din urmă la limită în fața Măgurii Cisnădie.

Nu avem jocuri, dar le amânăm / Marți se joacă trei dintre meciurile sferturior Cupei României feminine

Programate inițial pe 27 aprilie, sferturile de finală ale Cupei României au fost reprogramate pentru 3 mai. Doar trei dintre ele, fiindcă CSM București a solicitat amânarea partidei cu Gloria Bistrița, chiar dacă antrenorul Vasile se plângea că a pierdut cu Esbjerg fiindcă n-a avut meciuri.

Minaur Baia Mare, aproape de calificarea în finala Cupei EHF masculine

Minaur Baia Mare a câștigat sâmbătă după-amiază, pe teren propriu, prima manșă a semifinalei Cupei EHF împotriva echipei suedeze Alingsas, scor 34-28. După un început echilibrat, în care oaspeții au condus cu 7-5 în minutul 10, maramureșenii au marcat 7 goluri consecutive.