Preliminarii EURO 2022 / Victorie entuziasmantă a naționalei masculine cu Muntenegru

Naționala masculină a reușit duminică o victorie clară (36-27) și importantă în preliminariile EURO 2022, în partida de la Baia Mare contra Muntenegrului, echipa cu care ne vom lupta pentru locul 2 în grupa 8. Cu excepția primelor 10 minute, tricolorii pregătiți de Rareș Fortuneanu și Adi Petrea au avut o evoluție foarte bună pe ambele faze ale jocului.

Preliminarii EURO 2022 / Înfrângere în Suedia după două reprize diametral opuse

Naționala masculină a României a debutat cu o înfrângere (30-33) pe terenul principalei favorite din grupa 8 a preliminariilor pentru EURO 2022. Handbaliștii români au plătit tribut unei evoluții foarte slabe în prima repriză, pe care gazdele au încheiat-o cu 8 goluri avans și toată lumea se gândea la un scor final umilitor.