Carlos Viver debutează cu o remiză pe banca Rapidului

Ultimul meci din 2020 în Liga Florilor a consemnat debutul lui Carlos Viver, antrenorul vicecampioanei mondiale, pe banca Rapidului. Din păcate pentru gruparea feroviară, n-a fost să fie prima victorie a sezonului, dar n-a fost nici înfrângere, Rapidul contabilizând a treia remiză (19-19) în șase etape.

Primele impresii ale noului antrenor al Rapidului: ”Încă din primele momente am văzut că suntem doriți aici”

Rapid București are de joi un nou antrenor principal, în persoana tehnicianului care a devenit vicecampion mondial în iarna trecută cu Spania, Carlos Viver. Pagina de Facebook a clubului feroviar a publicat primele declarații ale lui Carlos Viver după primul antrenament cu noua sa echipă.

CSM București are maximum de puncte, Brăila a câștigat greu cu Slatina

CSM București a învins marți Rapidul și este singura echipă cu 5 victorii din tot atâtea partide disputate în Liga Florilor. Echipa pregătită de Adrian Vasile s-a desprins încă din start la 3-0 în minutul 3, Rapidul a ținut apoi aproape vreo 10 minute, după care CSM-ul n-a mai avut probleme.

Buzăul învinge dramatic Craiova, Bogdan Burcea revoltat: ”Jocurile sunt jocuri, noi nu participăm la ele”

Ultimele două partide ale etapei a patra din Liga Florilor au fost veritabile thrillere, decise pe final și încheiate cu victorii la limită pentru SCM Gloria Buzău și Dunărea Brăila. Buzăul a avut o primă repriză de coșmar, intrând cu un handicap de 7 goluri în fața Craiovei care a avut în Dzhukeva un portar în mare formă.

Rapid și Minaur au încheiat la egalitate un meci splendid

Capul de afiș al etapei a doua a Ligii Florilor și-a onorat din plin statutul, Minaur Baia Mare și Rapid București oferind un meci palpitant, de înalt nivel, încheiat la egalitate, 26-26. Cu infirmeria plină de jucătoare și antrenori, printre care și principalul Costică Buceschi, echipa maramureșeană a înscris pe raportul de joc doar 12 jucătoare.

Remiză surprinzătoare în primul meci al sezonului din Liga Florilor

Noua ediție a primului eșalon feminin a debutat miercuri dimineață cu un meci pe muchie de cuțit, încheiat cu un egal surprinzător, dacă ne raportăm la transferurile făcute de Rapid în această vară, dar echitabil. CSM Slatina a făcut un joc bun, n-a renunțat pe final și a revenit de la minus 2.

Buzăul câștigă finala mică a Cupei României feminine

Finala mică a Cupei României feminine se anunța interesantă, prin prisma evoluțiilor celor două combatante din semifinale. Dacă Rapidul, chiar și lipsită de mai multe jucătoare transferate în această vară, oferise o replică destul de consistentă vâlcencelor, echipa buzoiană a făcut doar act de prezență în disputa cu CSM București.

SCM Râmnicu Vâlcea e prima finalistă a Cupei României, după o victorie clară cu Rapid

Prima semifinală a Cupei României le-a opus sâmbătă dimineață pe Rapid și SCM Râmnicu Vâlcea, ambele aflate la primul joc oficial după jumătate de an. Echipa giuleșteană nu a contat pe serviciile celor trei straniere transferate în această vară, Foggea, Čavlović și Kassoma, în timp ce Florentin Pera a folosit-o pe Mireya Gonzalez doar în ultimele 7 minute.

Așteptând un semn cu privire la startul noului sezon, Rapidul a mai făcut un transfer

Așteptând programarea turneului final al Cupei României feminine, unde s-a calificat după victoria cu U Cluj din luna martie, Rapidul a anunțat joi un nou transfer. Este vorba de muntengreanca Itana Čavlović, care va împlini 23 de ani peste o săptămână și evoluează pe postul de pivot.

Ziua și transferul la Rapid, CSM Făgăraș continuă campania de achiziții

Rapid București a anunțat vineri un nou transfer, de data aceasta de la campioana SCM Râmnicu Vâlcea. Gruparea giuleșteană a înregimentat-o pe Alexandra Badea (22 de ani), extremă dreapta, care a evoluat în ultimele două sezoane la Vâlcea, înscriind 11 goluri în ultima ediție a Champions League.

Heidarirad mai rămâne un an la Dinamo, Rapidul a mai anunțat un transfer

Dinamo București a anunțat joi prelungirea contractului unuia dintre cei mai spectaculoși și iubiți ”stranieri” din lot în ultimele trei sezoane. Astfel, portarul iranian Saeid Heidarirad (29 de ani) va evolua pentru gruparea dinamovistă pentru încă un sezon.