Cupa României / Fără surprize în 16-imile disputate miercuri

Nicio surpriză nu s-a înregistrat în partidele disputate miercuri în 16-imile Cupei României feminine. Echipele din Liga Florilor care au jucat pe terenul unor divizionare secunde au avansat în optimi, chiar dacă unele au avut de muncit din greu, așa cum a făcut-o Rapid la Galați.

Rapidul a fost la un pas de surpriză la Craiova în Liga Florilor

Meci aprig disputat duminică dimineață, la Craiova, în ultima etapă a turului Ligii Florilor, acolo unde Rapidul a venit însoțită de o numeroasă galerie. Gazdele s-au impus cu 23-21 la capătul unui meci echilibrat, în care ambele echipe s-au aflat la conducere, dar echipa olteană a fost mai lucidă pe final în faza de atac.

Victorii în deplasare pentru campioană și vicecampioană, Bistrița și Zalăul s-au impus pe teren propriu

SCM Râmnicu Vâlcea și CSM București au obținut victorii previzibile în deplasare în partidele disputate miercuri, în cadrul etapei a XII-a a Ligii Florilor. Campioana a avut, însă, destule probleme în prima repriză a partidei de la Slobozia, desprinzându-se decisiv în primele 5 minute ale mitanului secund.

Corona Brașov și CSM București au remizat după un joc spectaculos

Etapa a zecea a Ligii Florilor a programat la Brașov duelul dintre Corona și CSM București, două dintre protagonistele Ligii Florilor, care vor evolua în weekend în cupele europene. Cele două formații au oferit un joc spectaculos, în care s-a făcut risipă de energie, în fața unei săli pline și entuziaste.

Egal spectaculos între Minaur și Corona, Slatina învinge la scor Rapidul

Unul din cele mai interesante jocuri ale etapei a noua din Liga Florilor s-a disputat sâmbătă dimineață, la Baia Mare, între Minaur și vicelidera campionatului, Corona Brașov. După ce au dominat prima repriză, oaspetele au intrat la pauză cu un avantaj de trei goluri, dar maramureșencele au revenit în mitanul secund.

Victorie lejeră a campioanei, probleme pentru CSM București și Corona

Liga Florilor a programat marți trei partide din trei etape diferite, în care au evoluat pe teren propriu echipe care reprezintă România în cupele europene. La Râmnicu Vâlcea s-a disputat o restanță din etapa a șaptea, în care echipa campioană a primit replica nou-promovatei Rapid București.

Rapidul și Slatina obțin primele victorii, Bistrița e în picaj

Etapa a șasea a Ligii Florilor a programat sâmbătă trei partide, în două dintre acestea întâlnindu-se ultimele patru clasate. CSM Slatina a obținut o victorie importantă la Slatina, prima din această ediție de campionat, în timp ce Carmen Amariei a debutat cu dreptul pe banca Rapidului, în duelul noilor promovate.

Victorii pentru Baia Mare, Craiova și Cisnădie în Liga Florilor

Favoritele hârtiei s-au impus în cele trei partide disputate sâmbătă la prânz, în cadrul etapei a cincea din Liga Florilor. Minaur Baia Mare a câștigat categoric pe teren propriu în fața Rapidului, care a rămas cu zero puncte.