Cupa României / Romanul a rezistat 50 de minute cu Slatina; toate rezultatele și casetele tehnice de joi

Primul meci al zilei de joi din optimile Cupei României feminine s-a disputat la Roman, acolo unde CSM-ul din localitate a primit replica celui din Slatina. Ce a fost la Roman și celelalte rezultate de joi din cupă.

Etapă intermediară în Divizia A feminină – rezultate și casete tehnice

Campionatul eșalonului secund feminin programează joi, 24 februarie, etapa a 15-a, a doua a returului, după care competiția se înterupe până pe 13 martie. Articolul va fi actualizat pe măsura disputării jocurilor.

Cupa României feminin / Activ Ploiești a câștigat la Roman, tabloul turului I este complet

După ce CSU Oradea a câștigat prin neprezentarea HCF-ului Piatra Neamț iar CSM Târgu Jiu s-a impus în fața celor de la CSU Timișoara, Activ Prahova Ploiești e a treia echipă care a trecut de turul suplimentar al Cupei României feminine, câștigând la Roman cu 24-19.

Rezultate, imagini și casete tehnice din etapa a IX-a a Diviziei A feminine

În acest weekend se desfășoară partidele etapei a IX-a din cele două serii ale eșalonului secund feminin, penultima rundă care se joacă în acest an. Vă prezentăm rezultatele și casetele tehnice ale rundei.

SCM Craiova și Dacia Mioveni vor juca și în sezonul viitor al Ligii Florilor

Cea de-a doua zi a barajului de menținere/promovare în Liga Florilor, care se desfășoară la Buzău, a consemnat din nou victorii ale echipelor din primul eșalon, SCM Craiova și Dacia Mioveni. În primul joc al zilei de marți, Mioveniul a învins categoric Romanul, apoi Craiova a învins Brașovul.

Liga Florilor / Dacia Mioveni și SCM Craiova au câștigat primele două meciuri ale barajului

Luni, la Buzău, s-au disputat primele două partide ale barajului de menținere/promovare în Liga Florilor, la care participă SCM Craiova, Dacia Mioveni, CSM Corona Brașov și CSM Roman. Conform așteptărilor, echipele provenite din primul eșalon s-au impus în prima etapă.

Luni începe barajul de menținere/promovare în Liga Florilor

Municipiul Buzău va fi gazda turneului de menținere/promovare în Liga Florilor, care va avea loc de luni până miercuri. Vor participa echipele clasate pe locurile 11 și 12 în primul eșalon feminin, SCM Craiova și Dacia Mioveni, alături de echipele care au ocupat locurile 3 și 4 la turneul final al Diviziei A.

Deva revine după patru ani în primul eșalon feminin

La patru ani și patru luni după ce CSM Cetate Deva se retrăgea din Liga Națională feminină din cauza problemelor financiare, muncipiul reședință a județului Hunedoara revine pe prima scenă a handbalului feminin românesc. Avându-l drept conducător pe același Marian Muntean, CSM Deva a avut o misiune ușoară la turneul final al Diviziei A.

Divizia A feminin / Al doilea meci al turneului final s-a decis la aruncările de la 7 metri

După un prim joc în care învingătoarea n-a stat nicio clipă sub semnul întrebării, a doua partidă din cadrul turneului final al eșalonului secund feminin a fost extrem de echilibrată, învingătoarea fiind stabilită după aruncările de la 7 metri. CSM Roman este echipa care va juca sâmbătă cu promovarea pe masă, după ce a învins-o surprinzător dar meritat pe HCF Piatra Neamț.

Ultimele rezultate și casete tehnice din primele turnee ale Diviziei A feminine

Sâmbătă, la Sfântu Gheorghe și Brașov, s-au desfășurat ultimele meciuri din cadrul primelor turnee ale celor trei serii din Divizia A feminină. De remarcat faptul că, după primul turneu, șase echipe au rămas neînvinse, câte două din fiecare serie. Vedeți ultimele rezultate și casete tehnice ale anului 2020 din Divizia A feminină.

Victorii categorice pentru Brașov și Deva, primul succes al antrenorului Ghiță Irimescu

Vineri s-a disputat o nouă etapă din turneele ce se dispută în cadrul celor trei serii ale eșalonului secund feminin. Handbal Mania vă prezintă toate rezultatele și casetele tehnice ale zilei, cu mulțumiri pentru cei care ne-au sprijinit pentru a face posibil acest lucru.

Rezultate și casete tehnice din Divizia A feminină / CSM Deva revine cu o victorie

Joi se dispută opt partide din cele trei serii ale Diviziei A feminine, la Sfântu Gheorghe și Brașov. De reținut este revenirea municipiului Deva în competițiile de senioare, echipa ardeleană avându-l pe bancă pe binecunoscutul Marian Muntean, antrenorul Ion Mătăsaru fiind absent din motive medicale, altele decât Covid-19.