Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe va evolua în Divizia A în sezonul viitor

Clubul Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe va avea echipă în Divizia A, la patru ani de la momentul în care proiectul handbalistic al clubului covăsnean a pornit la drum. Lotul „alb-verzilor” va fi alcătuit într-o mare măsură din jucătoare foarte tinere, care au crescut la Sfântu Gheorghe în toată această perioadă.

Citește mai mult

EXCLUSIV / Cum arată tabloul luptei pentru promovarea în Liga Florilor

Cinci etape au mai rămas din sezonul regulat al Diviziei A feminine, la capătul căruia vor fi stabilite echipele ce vor participa la turneul final, care se va disputa în sistem eliminatoriu. La acest turneu, care va decide echipele care vor promova direct, vor lua parte primele două clasate din cele trei serii plus ”cele mai bune două locuri 3”.

Citește mai mult