Dinamo s-a revanșat după înfrângerea din semifinalele Cupei României

Dinamo București a reușit să câștige luni seara eternul derby cu Steaua, luându-și astfel revanșa atât pentru înfrângerea din tur, cât și pentru cea din Cupa României. Campioana a fost mai precisă la linia de 9 metri, în timp ce poarta Stelei n-a fost de prea mare ajutor.

Victorie importantă a campioanei cu Potaissa Turda / Constantin Ștefan: ”E o victorie de moral pentru noi, după ce am ratat calificarea în finala cupei”

Ultimul meci al etapei a 22-a din Liga Zimbrilor s-a disputat în capitală, în sala ”Dinamo”, acolo unde campioana a primit replica Potaissei Turda. După o primă repriză plină de greșeli, cu numeroase goluri înscrise pe contraatac și faza a doua, ardelenii au intrat la pauză cu avans de un gol.

Constantin Ștefan și Răzvan Gavriloaia, aplaudați la conferința de presă de la Elverum

Dinamo București a pierdut în ultima secundă partida de la Elverum din Velux Champions League, 28-29, deși a avut atacul cu 14 secunde înainte de final, când scorul era egal. Campioana României a fost reprezentată la conferința de presă de după meci de antrenorul Constantin Ștefan și de extrema dreaptă Răzvan Gavriloaia.