Delo Champions League / CSM București îi administrează lui Ferencvaros prima înfrângere

După înfrângerea frustrantă de sâmbăta trecută, când a pierdut în ultimele secunde, campioana României și-a luat revanșa în fața lui Ferencvaros, căreia i-a provocat prima înfrângere. Partida a fost echilibrată în primele 20 de minute, după care CSM București a pus stăpânire pe joc.

Încă o înfrângere pe final pentru CSM București în Champions League

Campioana CSM București a suferit sâmbătă seara a patra înfrângere în grupa A din Delo Champions League, în partida din deplasare cu Ferencvaros, disputată la Erd, scor 30-31. O înfrângere frustrantă, în condițiile în care echipa bucureșteană a avut o evoluție în general bună pe faza ofensivă.

Adrian Vasile: Ar fi trebuit să avem experiența necesară să gestionăm mai bine ultimele minute

CSM București a pierdut sâmbătă seara, pe teren propriu, partida din Champions League cu Brest Bretagne, scor 29-30, din cauza unui gol primit la ultima fază a partidei. Iată ce au declarat antrenorii celor două echipe la conferința de presă de după joc.

Delo Champions League / Victorie importantă pentru CSM București în Germania

Campioana României a reușit să lege două victorii în Champions League, câștigând duminică după amiază cu 25-22 pe terenul campioanei Germaniei, echipă ce era neînvinsă și conducea în clasamentul grupei A înaintea etapei a patra. CSM București a avut un început bun, a condus cu 8-4 în minutul 20, intrând apoi cu avantaj minim la pauză.

DELO Champions League / CSM București, învinsă fără drept de apel de Rostov-Don

Campioana României a înregistrat a doua înfrângere consecutivă în Liga Campionilor feminină, pierzând sâmbătă partida cu Rostov-Don, disputată în sala ”Dinamo”, scor 27-30. Trebuie spus, însă, că scorul este profund mincinos vizavi de felul în care s-a desfășurat jocul și de diferența de valoare dintre cele două combatante.