România s-a calificat în primele 8 la europenele feminine U-19
Naționala feminină de tineret a reușit duminică seara a doua victorie în grupa D a campionatului european care se desfășoară în Slovenia. Tinerele handbaliste pregătite de Horațiu Pașca s-au impus cu 27-25 în fața Cehiei și au încheiat grupa pe locul al doilea.
Citește mai mult











