CS Magnum Botoșani visează la Liga Zimbrilor după victoria împotriva Sucevei

Divizionara secundă CS Magnum Botoșani s-a confruntat cu serioase probleme financiare în pauza competițională de iarnă, însă eforturile președintelui Cătălin Stoleru au făcut ca echipa să-și continue parcursul în seria A. Mai mult de cât atât, echipa din Botoșani l-a înregimentat pe experimentatul Ionuț Săulescu.

Divizia A masculin / Botoșaniul a câștigat clar derby-ul seriei A cu Suceava

După ce a depășit problemele financiare cu care s-a confruntat în pauza competițională, CS Magnum Botoșani a reușit duminică să-i administreze Sucevei prima înfrângere din campionat. Chiar dacă oaspeții au condus în primele 18 minute, botoșănenii au revenit, au intrat cu două goluri avans la pauză și s-au desprins la 5 goluri în minutul 40.

Divizia A masculin / Suceava a primit doar 3 goluri în fața ultimei clasate !

Victorii scontate în etapa a XIII-a din seria A a eșalonului secund masculin, în care primele două clasate au obținut victorii cu o săptămână înaintea confruntării directe de la Botoșani. Un scor mai puțin obișnuit s-a înregistrat la Suceava, acolo unde ultima clasată, o echipă ce pare că face turism și nu handbal, a înscris doar trei goluri în 60 de minute pe terenul liderei seriei.

Divizia A masculin / O victorie a gazdelor și una a oaspeților în seria A

Cele două meciuri ale etapei a XII-a din seria A a eșalonului secund masculin s-au disputat duminică, la Botoșani și Târgoviște. La primul meci din acest an, CS Magnum Botoșani a trecut de CSU Galați, față de care a luat un avans de 10 puncte în clasament. Politehnica Iași s-a impus categoric pe terenul ultimei clasate, în timp ce lidera CSU Suceava a stat.

Timișoara se califică în Final Four, Botoșaniul părăsește cu fruntea sus Cupa României

Deținătoarea Cupei României, SCM Politehnica Timișoara, a reușit duminică să se califice în Final Four-ul competiției, după ce s-a impus pe terenul divizionarei secunde CS Magnum Botoșani. Chiar dacă bănățenii porneau favoriți într-un joc ce părea ușor dezechilibrat, echipa botoșăneană a oferit o replică puternică.

Magnum Botoșani câștigă la Cluj și merge în sferturile Cupei României masculine

Penultimul meci din cadrul optimilor de finală ale Cupei României masculine s-a disputat luni la prânz, la Cluj, între U și o altă divizionară secundă, CS Magnum Botoșani. Clujenii au început în forță, conducând cu 6-2 după primul sfert de oră, însă moldovenii au revenit cu veteranul Cristian Adomnicăi la timonă.

CSU Suceava a câștigat derby-ul seriei A din eșalonul secund masculin

Cel de-al doilea episod al duelurilor directe dintre primele două clasate din seria A a Diviziei A masculine s-a disputat sâmbătă seara, într-o sală arhiplină și o atmosferă de mare meci la Suceava. Miza partidei și-a pus din plin amprenta pe prima repriză, în care s-a jucat într-un ritm mai degrabă lent.

Victorii pentru Botoșani, Sighișoara și Sânnicolau Mare în eșalonul secund masculin

Divizia A masculină a programat vineri trei partide din seriile A, C și D. În seria A, la Botoșani, CS Magnum a câștigat partida cu Politehnica Iași, însă a avut destule probleme în fața ieșenilor, mai ales în prima repriză.

CS Magnum Botoșani câștigă la Galați și egalează la puncte Suceava în Divizia A masculină

Primul din cele două meciuri ale etapei a șaptea din seria A a eșalonului secund masculin s-a disputat vineri după-amiază la Galați. Gazdele de la CSU aveau ocazia de a trece pe locul 2 în cazul unei victorii împotriva Botoșaniului, însă oaspeții au obținut o victorie clară, după un joc în care au condus în permanență.