Magnum Botoșani câștigă la Cluj și merge în sferturile Cupei României masculine

Penultimul meci din cadrul optimilor de finală ale Cupei României masculine s-a disputat luni la prânz, la Cluj, între U și o altă divizionară secundă, CS Magnum Botoșani. Clujenii au început în forță, conducând cu 6-2 după primul sfert de oră, însă moldovenii au revenit cu veteranul Cristian Adomnicăi la timonă.

CSU Suceava a câștigat derby-ul seriei A din eșalonul secund masculin

Cel de-al doilea episod al duelurilor directe dintre primele două clasate din seria A a Diviziei A masculine s-a disputat sâmbătă seara, într-o sală arhiplină și o atmosferă de mare meci la Suceava. Miza partidei și-a pus din plin amprenta pe prima repriză, în care s-a jucat într-un ritm mai degrabă lent.

Victorii pentru Botoșani, Sighișoara și Sânnicolau Mare în eșalonul secund masculin

Divizia A masculină a programat vineri trei partide din seriile A, C și D. În seria A, la Botoșani, CS Magnum a câștigat partida cu Politehnica Iași, însă a avut destule probleme în fața ieșenilor, mai ales în prima repriză.

CS Magnum Botoșani câștigă la Galați și egalează la puncte Suceava în Divizia A masculină

Primul din cele două meciuri ale etapei a șaptea din seria A a eșalonului secund masculin s-a disputat vineri după-amiază la Galați. Gazdele de la CSU aveau ocazia de a trece pe locul 2 în cazul unei victorii împotriva Botoșaniului, însă oaspeții au obținut o victorie clară, după un joc în care au condus în permanență.

Victorii pentru Botoșani și Suceava în seria A a Diviziei A masculine

Cele două partide ale etapei a treia din seria A a eșalonului secund masculin s-au disputat joi și vineri, favoritele obținând victorii clare. Joi, la Iași, CSM Botoșani a câștigat fără probleme pe tere.nul Politehnicii, în timp ce vineri CSU Suceava a făcut scor cu ”lanterna” seriei

Primele victorii pentru Iași și Botoșani în seria A a Diviziei A masculine

Etapa a doua din seria A a eșalonului secund masculin a programat partide la Târgoviște și Botoșani, CSU Suceava fiind echipa care a stat. După înfrângerea din prima etapă în fața Sucevei, Politehnica Iași s-a impus categoric în deplasarea de la Târgoviște, obținând primele puncte.